WIEŚCI

«1, 2, 3 - 34, 35, 36, 37»

Publiczność nagra płytę

Karpaty Offer Festival
Jakie są Karpaty, jak ten region wpływa na współczesną kulturę i sztukę, jak inspiruje artystów. Już w najbliższy weekend na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź w Nowym Sączu, Muszynie i Mszanie Dolnej. czytaj całość »

Austriaccy Celtowie

Festiwal Będziński
Ani się nie obejrzeliśmy, gdy Festiwal Muzyki Celtyckiej "Zamek" wyrósł na czołową imprezę muzyczno-warsztatową w kraju. Organizatorzy właśnie ogłosili program jego ósmej edycji. czytaj całość »

Hello Folks! plenerowo

Hellofolks Festiwal
Na falach Akademickiego Radia Centrum od 2008 roku nadawana jest audycja "Hellofolks!", prowadzona przez Marcina Puszkę. Miesiąc temu "Hellofolks!" pojawił się w plenerze. Szykuje się kolejna odsłona. czytaj całość »

Folwark znów ożyje

Folwark w Przelewicach
W malowniczej wsi Przelewice, na terenie zabytkowego folwarku, postanowiono zorganizować imprezę, która połączy sztukę ludową ze współczesną muzyką folkową w cudnych okolicznościach przyrody. czytaj całość »

Z nami na Rozsypaniec

Rozsypaniec
Już tylko kilkanaście dni do pierwszej edycji nowego bieszczadzkiego festiwalu "Rozsypaniec". Specjalnie dla naszych Czytelników mamy od organizatorów dwa podwójne zaproszenia. czytaj całość »

Scena Folkowa już gotowa

Scena Folkowa Przystanku Woodstock
Rusza XVI Przystanek Woodstock w Kostrzynie n. Odrą, którego folk staje się nieodłącznym elementem. Po raz pierwszy Scena Folkowa Woodstock zagra przez trzy dni. Zyskała też nową lokalizację. czytaj całość »

Oss'over już

Blog OSS'OVER
Od dziś jest kolejne miejsce w sieci, gdzie będzie można poczytać teksty o muzyce folkowej. Wojtek Ossowski właśnie uruchomił swój blog na Trójkowej podstronie internetowej Polskiego Radia. czytaj całość »

Łączy Celtofili

ECHAS logo
Warszawski Oddział Towarzystwa Polsko-Irlandzkiego zamienia się w Europejskie Stowarzyszenie Dziedzictwa Celtyckiego ECHAS. Polscy miłośnicy kultury krain celtyckich właśnie rozpoczynają działalność. czytaj całość »

Zginął Bartosz Tomaszewski

Bartosz Tomaszewski
Zginął Bartosz Tomaszewski, muzyk, członek zespołów Wnuki i Yarmak. Jeszcze niedawno widzieliśmy go grającego podczas festiwalu Folkowo 2010. Teraz będzie muzykował z tymi, których spotka na końcu ziemskiego szlaku.
czytaj całość »

Z Wiejskiego Podwórza

Ajagore
Już po raz piętnasty zabrzmią nuty folkowe na wiejskim podwórku w Czeremsze na Podlasiu. Spodziewajcie się dużej dawki prawdziwego folku, w wykonaniu czołówki zespołów polskich i zagranicznych.
czytaj całość »

Magiczna impreza

Krotoszyn Folk Festival 2009
Już na początku sierpnia, w Krotoszynie odbędzie się czwarta edycja, bardzo ciekawego i podobno "magicznego" Krotoszyn Folk Festival. Przez dwa dni na scenie będzie królować muzyka inspirowana przeróżnymi źródłami. czytaj całość »

Robimy akcję - zabierz Tríú na wakacje!

Witryna sklepu Folk24
Od dziś, każdy kto ma ochotę zabrać ze sobą na wakacje muzykę zespołu Beltaine, dzięki naszemu portalowi ma taką możliwość. Można już u nas zakupić w formacie mp3 wszystkie trzy płyty zespołu. czytaj całość »

Muzyczny Rozsypaniec

Cisza Jak Ta z Kołobrzegu
Nazwa Bieszczadzkich Spotkań ze Sztuką "Rozsypaniec" nawiązuje do jednego z najpiękniejszych szczytów Bieszczadów Wysokich. Teraz kojarzyć się będzie jeszcze z piosenką, napisaną specjalnie dla festiwalu przez grupę Cisza Jak Ta. czytaj całość »

Nowość Varsovii Manty

Marek Kaim
W połowie maja br. Marek Kaim przesłał nam informację o tym, że wraz z zespołem zakończył sesję nagraniową materiału na nową płytę Varsovii Manty, pt. "Między nami Słowianami". U nas już fragmenty do odsłuchania! czytaj całość »

Yarmak na Folkowo

Zespół Yarmak
Podczas pierwszego i drugiego dnia tegorocznej edycji festiwalu Folkowo w Ostródzie odbył się konkurs, w którym zaprezentowało się piętnastu wykonawców. Na dwóch scenach słychać było całą różnorodność folku.
czytaj całość »

Ładna nuta biłgorajska

Tańce w Dylu
"Piejo kury, piejo / ni majo koguta / oj ładna, to jest ładna biłgorajska nuta" - śpiewa Anna Malec z Jędrzejówki. Kiedyś, wraz z Kapelą Bździuchów z Aleksandrowa, była wizytówką powiatu biłgorajskiego. czytaj całość »

Nie boją się wiatru

Yank Shippers z okładki
Zespół Yank Shippers, grający folk morski znów wydał płytę. Nowy skład, nowy charakter, nowy materiał. Dzięki uprzejmości zespołu na naszych łamach można odsłuchać utwór tytułowy pt. "Nie bój się wiatru". czytaj całość »

Rudzkie Dni Celtyckie

Donegal na Dniach Celtyckich
Celtowie na Śląsku mają się dobrze. Zwłaszcza tego lata w Rudzie Śląskiej, gdzie po raz szósty, w klimatycznym parku przy MDK oraz tajemniczych wnętrzach pubu Druid, odbędą się "Dni Twórczości Celtyckiej". czytaj całość »

Płyty Beltaine rozdane

Tríú dla zwycięzców
W piątek opublikowaliśmy wstępne wyniki konkursu "Podaruj płytę Beltaine". Dziś podajemy ostateczną listę 50 osób, które otrzymają najnowszą płytę zespołu, zatytułowaną "Tríú".
czytaj całość »

Heejjjj Folkowo!

Rednex
Zaczęło się od tęsknoty za góralską muzyką. Mariusz Kuś, góral z pochodzenia, zorganizował na Warmii i Mazurach pierwsze koncerty w 2006 r. Za tydzień już po raz 5 będzie nad jeziorami Folkowo! czytaj całość »

Podarowali płyty Beltaine

Nasza nagroda w konkursie
Zakończył się nasz facebookowy konkurs "Podaruj płytę Beltaine", w którym można było podarować  "Tríú" znajomym. Te 50 osób, które zebrały najwięcej wirtualnych CD, otrzymają od nas tą prawdziwą. czytaj całość »

Carrantuohill niezmordowany

Carrantuohill
Jeszcze nie ulotnił się zapach farby drukarskiej z okładki nowego wydawnictwa pt. "Celtic dream", które dopiero co ujrzało światło dzienne a już Bogdan Wita z Carrantuohill zapowiada kolejną płytę zespołu. czytaj całość »

Dervish i North Cregg w Polsce

Dervish
Po raz 63 w Szczecinie organizowane są "Dni Morza". Zlotom oldtimerów (łodzi z duszą), jachtów towarzyszyły zwykle koncerty szantowe. W tym roku będzie inaczej. Tym razem na "Scenie pod Gwiazdami" Polska spotka Irlandię. czytaj całość »

Konkursowicze górą

Barbara Derlak (Chłopcy kontra Basia)
Pierwsze zwycięstwo. Duża liczba zgłoszeń do konkursu festiwalu Folkowo oraz wyrównany poziom wykonawczy stały się przyczyną zmiany decyzji organizatorów co do liczby zespołów, które staną do "walki" o nagrody. czytaj całość »

Lá Nua - Nowy dzień

Lunasa
Choć nie da się jej kupić w Polsce, ale można ją zdobyć przez internet, dlatego warto o niej wspomnieć. Miesiąc temu pojawiła się na rynku kolejna płyta, rewelacyjnej grupy grającej irlandzki folk - Lúnasy. Trasa promocyjna "Lá Nua" trwa. czytaj całość »

Celtic dream w Rudach

Celtic dream
Pod koniec ubiegłego roku odbył się koncert w niezwykłym miejscu. Carrantuohill przedstawił swój nowy program "Celtic dream" w Bazylice Wniebowzięcia NMP w Rudach. Właśnie ukazało się DVD z zapisem tego koncertu. czytaj całość »

Zbliża się Folkowo

Białe Koszary w Ostródzie
Jeśli ktoś zdecydował już o tym, że wybierze się w czerwcu do Ostródy, jest jeszcze okazja by nabyć taniej bilety. Organizatorzy przygotowali specjalną promocję, która trwa do 31 maja. Do karnetu dołączono płytę. czytaj całość »

Podaruj płytę Beltaine

Grupa Beltaine oraz Folk24.pl zapraszają do konkursu "Podaruj płytę Beltaine". Zrób miły prezent dwudziestu swoim przyjaciołom na Facebooku i wskaż ich jako tych, którzy mogą dostać płytę "Tríú". czytaj całość »

Głos z Drepung

Tybetańscy mnisi z klasztoru Drepung
Jeżdżą po całym świecie, by zdobywać wsparcie i środki dla swojego klasztoru, kiedyś największego w Tybecie. Grupa mnichów z Drepung wystąpi z programem muzyki liturgicznej m.in. w Krakowie. czytaj całość »

Zmiany w Gadkach

Jest już w sprzedaży kolejne wydanie Pisma Folkowego "Gadki z Chatki". To ostatni numer, który przygotowywała redaktor naczelna Małgorzata Kacprzak-Kamińska. Nowym naczelnym został Marcin Czyż. czytaj całość »

Cyber Fest Noz

Roztańczona publiczność
Nie trzeba jechać aż do Bretanii by wziąć udział w zabawie tanecznej "Fest Noz", wystarczy udać się do Poznania. Tam, od kilku lat spotykają się miłośnicy tańców bretońskich na "Cyber Fest Noz". czytaj całość »

Mari Boine nie przyleci

Plakat Mari Boine
Gwiazda world music, Mari Boine nie przyleci. Norwesko-lapońska artystka z powodów zdrowotnych musiała przełożyć swój przylot do Polski. Jej koncert odbędzie się w innym terminie. czytaj całość »

Kubryk na folkowo

Cztery Refy na Kubryku
Z ostatniej chwili: na festiwalu wystąpi Ken Stephens, szantymen i folkowiec z Anglii. W swoim repertuarze ma zarówno szanty jak i folkowe pieśni z Wysp. Zapowiada się gratka dla miłośników tradycji. czytaj całość »

Chora Cesaria Evora

Voz D Amor
Cesaria Evora miała być największą gwiazdą II Smooth Festivalu, który odbędzie się 22 maja na Wyspie Młyńskiej w centrum Bydgoszczy. Niestety, choroba nie pozwoli jej przyjechać. czytaj całość »

Fragment "Tríú" - Beltaine

Fragment "Tríú"
To już w przyszłym tygodniu, 15 maja ukaże się na rynku najnowsza płyta zespołu Beltaine, zatytułowana "Tríú", czyli "Trzecia". Folk24 jest patronem tego wydawnictwa. U nas można już posłuchać fragmentów 5 utworów. czytaj całość »

Lucjusz odszedł

Michał "Lucjusz" Kowalczyk
Po ciężkiej chorobie, odszedł bard sceny żeglarskiej, prześmiewca "żeglarskich" słabości, baczny obserwator pływającej braci, miłośnik Mazur i żeglowania - Michał "Lucjusz" Kowalczyk. czytaj całość »

Nowe Karpaty Magiczne

Karpaty Magiczne duo
Nowa płyta projektu Karpaty Magiczne stała się faktem. "Acousmatic Psychogeography" to dwunaste wydawnictwo zespołu nagrane na specjalnej sesji w górach, które trafia właśnie do miłośników... dźwięków. czytaj całość »

Dhoad-Rivendell premiera

Dhoad
Pokój na świecie i równość wszystkich kultur i religii Ziemi. Takie przesłanie towarzyszyć będzie trasie koncertowej promującej nowy, międzynarodowy projekt muzyczny "Dhoad-Rivendell". czytaj całość »

Nowa Tradycja zakończona

Krzysztof Lasoń
Grand Prix Nowej Tradycji, nagroda specjalna im. Czesława Niemena oraz Burza Braw od publiczności dla grupy "Wołosi i Lasoniowie". Jej skrzypek, Krzysztof Lasoń nagrodzony Złotymi Gęślami czytaj całość »

Wirtualne Gęśle odebrane

Wirtualne Gęśle 2010
Podczas pierwszego dnia 13 edycji Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" wręczono nagrody: "Fonogram Źródeł", "Folkowy Fonogram Roku" oraz nagrodę internautów - "Wirtualne Gęśle". czytaj całość »

Zaproszenia rozdane

Kiedy zespół Beltaine zagrał w Irlandii? To pytanie sprawiło trochę zamieszania w naszym konkursie, który właśnie rozstrzygnęliśmy. W piątek laureaci wysłuchają koncertu Beltaine w Katowicach.
czytaj całość »

Podwójne CD Folkowo

CD Folkowo 2010
Trzydzieści trzy utwory, podwójny album, dużo folkowego grania w wersji elektrycznej i akustycznej oferuje wydawnictwo CD Folkowo 2010, promujące kolejną edycję festiwalu. Właśnie trafiło do sklepów. czytaj całość »

Przedpremiera Beltaine

Beltaine w Teatrze Muzycznym
Dokładnie 15 maja pojawi się "Trzecia" płyta, śląskiej grupy muzyki celtyckiej Beltaine. Ale już za kilka dni, w Katowicach zagrają przedpremierowo. Jako patron medialny, mamy dla Was zaproszenia. czytaj całość »

Fryderyk dla Infinity

Fryderyk 2010
Z powodu smoleńskiej tragedii tegoroczna gala wręczania nagrody polskiej branży muzycznej - Fryderyków, była bardzo skromna i wyciszona. Artyści wystąpili w hołdzie dla ofiar, jury wyczytało tylko listę nagrodzonych. czytaj całość »

Biłgorajska Nuta

Biłgorajski Zespół Śpiewaczy
By ożywić ofertę kulturalną Biłgoraja i regionu oraz zachować od zapomnienia wartościowe elementy lokalnej sztuki ludowej, która nieuchronnie idzie ku zatraceniu - powstała "Biłgorajska Nuta".
czytaj całość »

Polska flaga opuszczona

Pałac Prezydencki w Warszawie
Na Pałacu Prezydenckim oraz na wszystkich polskich placówkach na świecie opuszczono polskie flagi do połowy masztów. Z powodu ogłoszonej do piątku 16 kwietnia, żałoby narodowej odwoływane są koncerty i imprezy w całym kraju. czytaj całość »

Nasz konkurs zakończony

Listen to the banned
W piątek o północy zakończyliśmy przyjmowanie odpowiedzi w pierwszym na naszym portalu konkursie. Nagrodą była, niedostępna w Polsce płyta "Listen to the bannned". czytaj całość »

Beltaine już mixuje

W studiu z Beltaine
Docierają do nas kolejne wieści z obozu zespołu muzyki celtyckiej Beltaine. Oczywiście dotyczą najnowszej płyty, która ma się ukazać jeszcze w tym miesiącu. Miksy trwają. czytaj całość »

Byle do wiosny!

Kartka wielkanocna 2010
Dwa dni przed świętami, przez nasz kraj przetoczyła się zła chmura, sypiąc od zachodu do wschodu śniegiem. Ale nie powinno nas to mylić, przed nami, najbardziej folkowe, Wielkanocne Święta. czytaj całość »

Konkurs dla czytelników

Okładka płyty "Listen to the Banned"
Ogłaszamy pierwszy konkurs Folk24.pl, w którym można wygrać wyjątkową płytę wydaną z okazji Dnia Wolności Muzyki. Słuchajcie radiowej Trójki lub wyślijcie do nas odpowiedź na proste pytanie.
czytaj całość »
«1, 2, 3 - 34, 35, 36, 37»
Pokaż menu