WIEŚCI

«1, 2, 3 - 34, 35, 36, 37»

Zbliża się Folkowo

Białe Koszary w Ostródzie
Jeśli ktoś zdecydował już o tym, że wybierze się w czerwcu do Ostródy, jest jeszcze okazja by nabyć taniej bilety. Organizatorzy przygotowali specjalną promocję, która trwa do 31 maja. Do karnetu dołączono płytę. czytaj całość »

Podaruj płytę Beltaine

Grupa Beltaine oraz Folk24.pl zapraszają do konkursu "Podaruj płytę Beltaine". Zrób miły prezent dwudziestu swoim przyjaciołom na Facebooku i wskaż ich jako tych, którzy mogą dostać płytę "Tríú". czytaj całość »

Głos z Drepung

Tybetańscy mnisi z klasztoru Drepung
Jeżdżą po całym świecie, by zdobywać wsparcie i środki dla swojego klasztoru, kiedyś największego w Tybecie. Grupa mnichów z Drepung wystąpi z programem muzyki liturgicznej m.in. w Krakowie. czytaj całość »

Zmiany w Gadkach

Jest już w sprzedaży kolejne wydanie Pisma Folkowego "Gadki z Chatki". To ostatni numer, który przygotowywała redaktor naczelna Małgorzata Kacprzak-Kamińska. Nowym naczelnym został Marcin Czyż. czytaj całość »

Cyber Fest Noz

Roztańczona publiczność
Nie trzeba jechać aż do Bretanii by wziąć udział w zabawie tanecznej "Fest Noz", wystarczy udać się do Poznania. Tam, od kilku lat spotykają się miłośnicy tańców bretońskich na "Cyber Fest Noz". czytaj całość »

Mari Boine nie przyleci

Plakat Mari Boine
Gwiazda world music, Mari Boine nie przyleci. Norwesko-lapońska artystka z powodów zdrowotnych musiała przełożyć swój przylot do Polski. Jej koncert odbędzie się w innym terminie. czytaj całość »

Kubryk na folkowo

Cztery Refy na Kubryku
Z ostatniej chwili: na festiwalu wystąpi Ken Stephens, szantymen i folkowiec z Anglii. W swoim repertuarze ma zarówno szanty jak i folkowe pieśni z Wysp. Zapowiada się gratka dla miłośników tradycji. czytaj całość »

Chora Cesaria Evora

Voz D Amor
Cesaria Evora miała być największą gwiazdą II Smooth Festivalu, który odbędzie się 22 maja na Wyspie Młyńskiej w centrum Bydgoszczy. Niestety, choroba nie pozwoli jej przyjechać. czytaj całość »

Fragment "Tríú" - Beltaine

Fragment "Tríú"
To już w przyszłym tygodniu, 15 maja ukaże się na rynku najnowsza płyta zespołu Beltaine, zatytułowana "Tríú", czyli "Trzecia". Folk24 jest patronem tego wydawnictwa. U nas można już posłuchać fragmentów 5 utworów. czytaj całość »

Lucjusz odszedł

Michał "Lucjusz" Kowalczyk
Po ciężkiej chorobie, odszedł bard sceny żeglarskiej, prześmiewca "żeglarskich" słabości, baczny obserwator pływającej braci, miłośnik Mazur i żeglowania - Michał "Lucjusz" Kowalczyk. czytaj całość »

Nowe Karpaty Magiczne

Karpaty Magiczne duo
Nowa płyta projektu Karpaty Magiczne stała się faktem. "Acousmatic Psychogeography" to dwunaste wydawnictwo zespołu nagrane na specjalnej sesji w górach, które trafia właśnie do miłośników... dźwięków. czytaj całość »

Dhoad-Rivendell premiera

Dhoad
Pokój na świecie i równość wszystkich kultur i religii Ziemi. Takie przesłanie towarzyszyć będzie trasie koncertowej promującej nowy, międzynarodowy projekt muzyczny "Dhoad-Rivendell". czytaj całość »

Nowa Tradycja zakończona

Krzysztof Lasoń
Grand Prix Nowej Tradycji, nagroda specjalna im. Czesława Niemena oraz Burza Braw od publiczności dla grupy "Wołosi i Lasoniowie". Jej skrzypek, Krzysztof Lasoń nagrodzony Złotymi Gęślami czytaj całość »

Wirtualne Gęśle odebrane

Wirtualne Gęśle 2010
Podczas pierwszego dnia 13 edycji Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" wręczono nagrody: "Fonogram Źródeł", "Folkowy Fonogram Roku" oraz nagrodę internautów - "Wirtualne Gęśle". czytaj całość »

Zaproszenia rozdane

Kiedy zespół Beltaine zagrał w Irlandii? To pytanie sprawiło trochę zamieszania w naszym konkursie, który właśnie rozstrzygnęliśmy. W piątek laureaci wysłuchają koncertu Beltaine w Katowicach.
czytaj całość »

Podwójne CD Folkowo

CD Folkowo 2010
Trzydzieści trzy utwory, podwójny album, dużo folkowego grania w wersji elektrycznej i akustycznej oferuje wydawnictwo CD Folkowo 2010, promujące kolejną edycję festiwalu. Właśnie trafiło do sklepów. czytaj całość »

Przedpremiera Beltaine

Beltaine w Teatrze Muzycznym
Dokładnie 15 maja pojawi się "Trzecia" płyta, śląskiej grupy muzyki celtyckiej Beltaine. Ale już za kilka dni, w Katowicach zagrają przedpremierowo. Jako patron medialny, mamy dla Was zaproszenia. czytaj całość »

Fryderyk dla Infinity

Fryderyk 2010
Z powodu smoleńskiej tragedii tegoroczna gala wręczania nagrody polskiej branży muzycznej - Fryderyków, była bardzo skromna i wyciszona. Artyści wystąpili w hołdzie dla ofiar, jury wyczytało tylko listę nagrodzonych. czytaj całość »

Biłgorajska Nuta

Biłgorajski Zespół Śpiewaczy
By ożywić ofertę kulturalną Biłgoraja i regionu oraz zachować od zapomnienia wartościowe elementy lokalnej sztuki ludowej, która nieuchronnie idzie ku zatraceniu - powstała "Biłgorajska Nuta".
czytaj całość »

Polska flaga opuszczona

Pałac Prezydencki w Warszawie
Na Pałacu Prezydenckim oraz na wszystkich polskich placówkach na świecie opuszczono polskie flagi do połowy masztów. Z powodu ogłoszonej do piątku 16 kwietnia, żałoby narodowej odwoływane są koncerty i imprezy w całym kraju. czytaj całość »

Nasz konkurs zakończony

Listen to the banned
W piątek o północy zakończyliśmy przyjmowanie odpowiedzi w pierwszym na naszym portalu konkursie. Nagrodą była, niedostępna w Polsce płyta "Listen to the bannned". czytaj całość »

Beltaine już mixuje

W studiu z Beltaine
Docierają do nas kolejne wieści z obozu zespołu muzyki celtyckiej Beltaine. Oczywiście dotyczą najnowszej płyty, która ma się ukazać jeszcze w tym miesiącu. Miksy trwają. czytaj całość »

Byle do wiosny!

Kartka wielkanocna 2010
Dwa dni przed świętami, przez nasz kraj przetoczyła się zła chmura, sypiąc od zachodu do wschodu śniegiem. Ale nie powinno nas to mylić, przed nami, najbardziej folkowe, Wielkanocne Święta. czytaj całość »

Konkurs dla czytelników

Okładka płyty "Listen to the Banned"
Ogłaszamy pierwszy konkurs Folk24.pl, w którym można wygrać wyjątkową płytę wydaną z okazji Dnia Wolności Muzyki. Słuchajcie radiowej Trójki lub wyślijcie do nas odpowiedź na proste pytanie.
czytaj całość »

Folkowe Radio-Prima Aprilis

Realizacja nagrania
Niestety, wczorajszy (poniższy) njus o powstaniu prywatnej rozgłośni folkowej był tylko naszym żartem prima-aprilisowym. Mamy nadzieję jednak, że takie radio powstanie. czytaj całość »

Internauci do urn!

Beltaine w Teatrze Muzycznym
Do północy 2 kwietnia można głosować w konkursie "Folkowa płyta roku 2009 zdaniem internautów - Wirtualne Gęśle". Wśród 57 zgłoszonych płyt, jest kilka "celtyckich". czytaj całość »

Circle of Bards

Okładka płyty "Tales"
Muzyka Circle of Bards to połączenie celtyckich brzmień z ekspresją i rytmiką właściwą muzyce rockowej oraz z nastrojowymi tekstami nawiązującymi do świata rycerskich opowieści i pradawnych legend. czytaj całość »

On, ona i on

Gaelforce Dance w Zabrzu
Czterema bisami i owacjami na stojąco zakończył się w Zabrzu show taneczny Gaelforce Dance. Dwa tysiące widzów, wypełniających szczelnie Dom Muzyki i Tańca dało się uwieść miłosnej opowieści. czytaj całość »

Rokia Traoré i Richard Bona

Rokia Traoré
Dziś w ramach festiwalu Francophonic w Warszawie zaśpiewa gwiazda muzyki świata, Rokia Traoré. W niedzielę w Łodzi, w poniedziałek w Kędzierzynie-Koźlu wystąpi Richard Bona. czytaj całość »

Songlines Music Awards 2010

Songlines Music Awards
Redakcja magazynu Songlines ogłosiła listę nominowanych do tegorocznych nagród Songlines Music Awards 2010. Do wyróżnienia pretenduje w sumie 16 wykonawców - solistów, duetów i zespołów.
czytaj całość »

Większy GreenWood

GreenWood
Zespół GreenWood poszerza swój skład o dwie osoby. Tym samym grupę tworzy aż 8 muzyków czyniąc ją jednym z najliczniejszych zespołów folkowych w Polsce.
czytaj całość »

Znów Stilowe granie

Stilo w Bytomskim Centrum Kultury
Po niemal roku przerwy wrócił na scenę warszawski zespół Stilo. Nagrany ponad 10 lat temu, debiutancki repertuar zagrany w nowy sposób to źródło "drugich narodzin" grupy.
czytaj całość »

Do konkursu na Folkowo

Fragment logo Folkowo.pl
Można już zgłaszać zespoły do udziału w konkursie piątej edycji festiwalu Folkowo.pl w Ostródzie. Już pojawili się pierwsi wykonawcy Bifolk z Białorusi, Port Mone z Rosji i polski Hawok. Będzie ciekawie i międzynarodowo. czytaj całość »

Francophonic Festival IV

Speed Caravan Cogitatur Club
Wczoraj w Katowicach, koncertem francuskiej grupy Speed Caravan, zainaugurowano czwartą edycję festiwalu Francophonic, prezentującego w Warszawie (i nie tylko) kulturę krain frankofońskich. czytaj całość »

Konkursowicze Nowej Tradycji

Logo Nowej Tradycji
Komisja kwalifikacyjna konkursu XIII Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" wybrała trzynastu wykonawców, którzy zaprezentują się podczas koncertów w Polskim Radiu. Zapowiadają się spore emocje.
czytaj całość »

Gaelforce Dance w Polsce

Po raz kolejny, cieszący się ogromnym zainteresowaniem, spektakl Gaelforce Dance można zobaczyć w Polsce. Dziś koncert w Gdyni rozpocznie cykl 10 koncertów w 9 miastach Polski. czytaj całość »

Chwila nieuwagi i Qsz

Chwila nieuwagi z Rybnika
Dwa dni trwały zmagania zespołów konkursowych na jubileuszowej, 35. Yapie. Spośród 20 wykonawców z nurtu piosenki turystycznej i piosenki studenckiej jury musiało wybrać tych najlepszych. czytaj całość »

Celtification Tour rusza

Celtification - Shannon
Koncertem w rodzimym Olsztynie, w tawernie Tortuga, zespół Shannon rozpoczyna dziś (11.03) trasę koncertową, promującą najnowszą płytę, zatytułowaną... "Celtification". Marcin Rumiński zapowiada, że to powrót do celtyckich korzeni grupy. czytaj całość »

YAPA już w ten weekend

Siudma Góra
Po raz 35. miłośnicy muzyki szlaków spotkają się w Łodzi, na jednym z najbardziej znanych festiwali. Już w weekend rusza Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA. czytaj całość »

Wirtualne Gęśle znów grają

Nowa Ex-tradycja - fragment okładki
Ruszył konkurs na "Folkowy Fonogram Roku zdaniem Internautów - Wirtualne Gęśle 2010". Tym razem można głosować aż na 5 płyt. Rok temu wygrała "Nowa Ex-tradycja" - Żywiołaka, która z 56. płyt wygra tym razem? czytaj całość »

Kapela grupą roku?

Kapela ze Wsi Warszawa
Fryderyki, nagrody polskiej branży muzycznej, zostaną rozdane po raz szesnasty. Statuetki będą wręczone w 34. kategoriach, w tym za Album Roku Folk/Muzyka świata. Folkowy akcent znalazł się też w kategorii "Grupa Roku". czytaj całość »

BBC 2 Folk Award

Logo BBC 2 Folk Awards 2010
W Londynie po raz jedenasty wręczono nagrody "BBC Radio 2 Folk Awards 2010" dla najlepszych wykonawców muzyki folk w Wielkiej Brytanii. Uroczystość miała miejsce na początku lutego. czytaj całość »

Folkowy Fonogram Roku 2009

Infinity fragment
Na początku marca Polskie Radio ogłosiło na swojej stronie werdykt jurorów konkursów Folkowy Fonogram Roku oraz Fonogram Źródeł. Do konkursu zakwalifikowano łącznie 32 płyty. czytaj całość »

Dzień Wolności Muzyki

Muzyka nie umilknie
"Wyobraź sobie świat bez muzyki. Lub wyobraź sobie świat, gdzie mówią nam co mamy grać, co mamy śpiewać, a nawet czego mamy słuchać prywatnie w domach. Taki świat już istnieje. Nie wyobrażasz sobie w jak wielu krajach muzycy i kompozytorzy są prześladowani. Ich liczba stale rośnie".
czytaj całość »

YAPA 2010 - konkurs

Plakat Yapa 2010
Yapa, jeden z najbardziej klimatycznych festiwali muzyki szlaków i schronisk zbliża się wielkimi krokami. Pierwszy etap, zgłoszenia do konkursu - już na ukończeniu. czytaj całość »

Było sobie RCKL?

Polskie Radio
W kwietniu władze Polskiego Radia wprowadzają nową strukturę organizacyjną tej instytucji. Nie znalazło się w niej Radiowe Centrum Kultury Ludowej. Czy to oznacza koniec istnienia tej instytucji? czytaj całość »

Mariza z planety Ziemia

Mariza
Jedna z największych sław muzyki fado, zwanej też "portugalskim bluesem" - Mariza, zagra dwa koncerty w Polsce. Będzie to fragment trasy promującej jej najnowszy album "Terra". czytaj całość »

Warsztaty skrzypcowe

Simon Spalding
Etnomuzykolog, szantymen, skrzypek, nauczyciel muzyki, śpiewak tradycyjny i marynista i wielki pasjonat folkowych brzmień, po raz drugi poprowadzi warsztaty skrzypcowe w Krakowie. czytaj całość »

Nie tylko szanty

Carrantuohill
Od wielu lat, obok tradycyjnych marynarskich pieśni pracy, piosenek żeglarskich i morskich ballad w hali Wytwórni Filmów Fabularnych słychać także folk celtycki. Z roku na rok coraz głośniej. czytaj całość »

To już taka Nowa Tradycja

Nasta Niakrasawa
Polskie Radio SA już po raz trzynasty zaprasza do udziału w Konkursie Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja 2010". Termin zgłoszeń upływa na początku marca. Dla kogo trzynastka okaże się szcześliwa dowiemy się w kwietniu. czytaj całość »
«1, 2, 3 - 34, 35, 36, 37»
Pokaż menu