Dikanda z... Gdańska

Płyta koncertowa już wkrótce
Kamil Piotr Piotrowski, 8 września 2010
Dikanda
Fot. Kamil Piotrowski
Niewielu artystów ma na swoim koncie wydawnictwa koncertowe. Wynika to z wielu powodów. Ci, którzy nagrali płyty "live", wiedzą ile pracy to kosztuje. Do ich grona już w październiku dołączy szczecińska Dikanda.

Ostatnia płyta grupy, pt. "Ajotoro" ukazała się w 2008 r. Została bardzo przychylnie przyjęta przez publiczność i dziennikarzy. Minęły dwa lata i oto zespół zapowiada wydanie płyty koncertowej. Ma się ona ukazać w październiku, jeszcze przed dużą listopadową trasą Dikandy po... Niemczech i Szwajcarii.

- Mieliśmy do wyboru trzy koncerty nagrane w różnych miejscach. Jeden z Niemiec, drugi nagrany w radiowej Trójce w Studiu im. Agnieszki Osieckiej i trzeci w Radiu Gdańsk. Robert Friedrich, który podjął się miksu materiału uznał, że ten gdański materiał jest najbardziej żywiołowy, oddający najpełniej atmosferę naszych koncertów, więc wybraliśmy koncert z Gdańska - opowiadała nam Anna Witczak, wokalistka i akordeonistka Dikandy.

Na płycie znajdzie się zatem materiał zarejestrowany ponad rok temu, podczas koncertu w Radiu Gdańsk, co ciekawe w składzie jeszcze bez drugiej wokalistki, Katarzyny Bogusz. Czekamy zatem na premierę.

 

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu