Austriaccy Celtowie

Znamy program Zamku
Kamil Piotr Piotrowski, 13 sierpnia 2010
Festiwal Zamek
Fot. OK Będzin
Ani się nie obejrzeliśmy, gdy Festiwal Muzyki Celtyckiej "Zamek" wyrósł na czołową imprezę muzyczno-warsztatową w kraju. Organizatorzy właśnie ogłosili program jego ósmej edycji.

Siłą tego festiwalu są nie tylko koncerty ale także towarzyszące mu warsztaty tańca oraz warsztaty instrumentalne. Niebywałą atrakcją festiwalu zarówno dla publiczności jak i muzyków było także wspólne muzykowanie do późnej nocy na dziedzińcu zamkowym. Nie inaczej będzie i w tym roku. Znany już uczestnikom "Zamku" Tomek "Bretomek" Kowalczyk poprowadzi warsztaty tańca bretońskiego, będą tańce irlandzkie a nowością będzie prowadzenie warsztatów tańca szkockiego przez West Lothian Independent Dancers ze Szkocji. W programie koncertów znajdą się w tym roku m.in. dwa zespoły z... Austrii i jeden z Belgii.

- Grupy Monn Turonn (Austria/Włochy) i Tunnagan (Austria) polecił na Tomek Biela z Danarau, z kolei KV Express z Belgii widzieliśmy na festiwalu we Francji i bardzo nam się podobali - opowiada Łukasz Kulesza, organizator festiwalu.

Program na dzień dzisiejszy wygląda tak:

piątek: 19.00 Mała Scena, Ośrodek Kultury

Fest Noz: Four Non Brets + Tomek Kowalczyk

Hidden Lake

sobota: 17.00 Duża Scena, podzamcze

Gwerenn

Duan

Hidden Lake

Beltaine

Tunnagan (Austria)

taniec: Tuatha de Danaan

niedziela: 17.00 Duża Scena, podzamcze

Strays

Monn Turonn (Austria/Włochy)

KV Express (Belgia)

Shannon

taniec: Keeran Galway

"Zamek" Festiwal Muzyki Celtyckiej, Będzin, 27.08-29.08.2010

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu