Zespół Polski, Szopenowski

Nowa płyta Musartu
Kamil Piotr Piotrowski, 11 listopada 2010
U źródeł muzyki Chopina
Fot. Ewa Kossakowska
Nakładem wydawnictwa "Musart", już 12 listopada, ukaże się kolejna płyta Marii Pomianowskiej i Zespołu Polskiego zatytułowana "U źródeł muzyki Chopina". W nagraniu 23 utworów wzięło udział 16 muzyków.

Od wielu już lat Maria Pomianowska zajmuje się poszukiwaniami i przywracaniem współczesnemu światu dźwięków i instrumentów, których dawno już nie słychać w naszej kulturze. Wraz z Zespołem Polskim, który tworzą jej przyjaciele, muzycy zafascynowani tradycyjnym graniem, nagrała płytę, której po raz kolejny, wątkiem przewodnim stał się Fryderyk Chopin.

- "U źródeł muzyki Chopina" to pokazanie muzyki nizinnej, polskiej, która mogła być inspiracją dla kompozytora i przetworzenie muzyki Chopina na instrumenty tradycyjne, czyli ludowe i zrekonstruowane" - opowiadała na początku roku o projekcie Maria Pomianowska w wywiadzie dla MM Kraków, zapowiadając poprzednią płytę "Chopin na 5 kontynentach".

Obecna, "U źródeł muzyki Chopina" to kontynuacja tego programu. Materiał, który znalazł się na płycie, jest już grany od jakiegoś czasu i miłośnikom Zespołu Polskiego nie powinien być obcy. Z tego powodu wydawca, Agencja Artystyczna "Musart", nie planuje specjalnej trasy promocyjnej. Płyta ma się ukazać 12 listopada.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu