Subvillage Sound już

Nowa płyta Village Kollektiv
Kamil Piotr Piotrowski, 6 października 2010
Subvillage Sound
Fot. Marcin Antonowicz/Rafał Kołaciński
Po czterech latach od debiutu "Motion Rootz Experimental 2006", Village Kollektiv powraca z nową energią i nową muzyką. Druga płyta zespołu ukaże się 27 października, na ten dzień planowany jest też koncert promocyjny.

Do premiery najnowszego wydawnictwa warszawskiej grupy Village Kollektiv zostało już niewiele czasu a wieści z obozu wydawniczo-promocyjnego nadal skąpe. Wczoraj pojawiła się w sieci okładka nowego albumu. Wiadomo, iż trwają ostatnie prace w warszawskim AS One Studio, należącym do dwójki, bardzo doświadczonych producentów muzycznych – Jarosława „Smoka” Smaka oraz Mariusza „Activatora” Dziurawca. Premiera "Subvillage Sound" jest zapowiadana na 27.10.2010, trasa koncertowa, promująca tą płytę ma trwać od 26.11.2010 do 11.12.2010. Nie są jeszcze znane miejsca, które Village Kollektiv odwiedzi.

Wydawcą płyty jest Opensources (VK w tym kolektywie prowadzi Maciej Szajkowski). Z muzykami Village, jako goście nagrywali: Pablopavo z Vavamuffin, Maria Natanson i Piotr Majczyna z Caci Vorby oraz Michał Czachowski.

Gatunki muzyczne ponoć mieszają się na tej płycie ze sobą przekraczając wyznaczone dla nich granice. Poezja cygańska, rumuńska i bułgarska, bałkański wigor obok kurpiowskich i podlaskich nut. Dub, dubstep, electro-rock, nu jazz i muzyka improwizowana - tego wszystkiego należy na tej płycie szukać. Poczekamy, posłuchamy.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu