Nowy Atlas Marcina

World Music w Radiu Merkury
Kamil Piotr Piotrowski, 6 września 2010
Radio Merkury
Fot. Radio Merkury
Pod koniec wakacji w poznańskim Radiu Merkury ruszyła nowa audycja pt. "Dźwiękowy Atlas". Jej pomysłodawcą i prowadzącym jest Marcin Piosik, znany z audycji "Etna, czyli wulkan muzyki świata" innego poznańskiego radia - Afera.

"Dźwiękowy Atlas" to nowa audycja Marcina Piosika, prezentująca szeroko pojętą Muzykę Świata. Jak zapowiada autor, w każdej audycji oprócz muzyki prezentowany będzie też nieformalny leksykon polskich wykonawców etno/folk, najciekawszych artystów nurtu world music. W studiu będą gościć też etnomuzyczni pasjonaci: muzycy, organizatorzy etno-wydarzeń, podróżnicy.

Tak Marcin pisze nam o programie:

- "Audycja powstała z mojej pasji - od wielu lat interesuję się muzyką świata, zarówno tą z "bliskich nam krajów", jak i z bardziej egzotycznych rejonów. Poza tym dotychczas Radio Merkury tylko od czasu do czasu dotykało tematu World Music (głównie przy okazji koncertów gwiazd w Wielkopolsce), a zdecydowanie ta materia jest warta szerszej, regularnej obecności na antenie. Zbieram informacje o premierach płytowych, koncertach, festiwalach, warsztatach itp. Spotykam się z muzykami, efektem czego są wywiady, które już czekają na emisję. Na razie będziemy "systematyzować" rozległą materię Muzyki Świata - dogłębnie prześwietlimy polską scenę oraz wyróżnimy rozliczne gatunki wchodzące w skład World Music. Wychodząc od korzennej tradycji stopniowo będziemy zbliżać się do drugiego bieguna, wykorzystującego z powodzeniem elektronikę".

Uspokajamy fanów innej audycji Marcina "Etna, czyli wulkan muzyki świata", którą od kilku lat z powodzeniem realizuje on dla Radia Afera, również w Poznaniu. Marcin będzie ją realizował równolegle.

W dzisiejszej audycji  (tj. 06.09.) "Dźwiękowy Atlas" dużo miejsca zajmą bałkańskie klimaty. Autor zaprosi słuchaczy na wrocławski koncert Boban i Marko Marković Orkestar oraz zaprezentuje wywiad z muzyczną ikoną z tamtych stron - Goranem Bregovicem.

Emisja w każdy poniedziałek g. 22.00-24.00 - w wielkopolskim eterze oraz poprzez www.radiomerkury.pl

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu