Publiczność nagra płytę

Karpaty OFFer po raz drugi
Kamil Piotr Piotrowski, 19 sierpnia 2010
Karpaty Offer Festival
Fot. Michał Piotrowski
Jakie są Karpaty, jak ten region wpływa na współczesną kulturę i sztukę, jak inspiruje artystów. Już w najbliższy weekend na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź w Nowym Sączu, Muszynie i Mszanie Dolnej.

Druga edycja Międzynarodowego Multimedialnego Festiwalu Sztuki "Małopolska Karpaty Offer", podobnie jak ubiegłoroczna, rozpocznie się w piątek, 20 sierpnia w... Krakowie. Stamtąd bowiem, o 10.40 wyruszy specjalny "offerowy" pociąg, który przez cały czas podróży będzie tętnił artystycznym życiem. Specjalne pociągi czy autobusy, które dowożą publiczność na festiwale nie są już czymś nowym, ale ten, który przyjedzie o 14.03 do Nowego Sącza, będzie z pewnością wyjątkowy, bo pełen atrakcji. A to tylko przedsmak tego co oferuje organizator - Instytut Europa Karpat.

Program tegorocznej edycji "OFFera" jest naprawdę różnorodny a przez to imponujący. Różnego rodzaju koncertom towarzyszyć będą warsztaty, spektakle uliczne, projekcje filmowe, animacje, a nawet pokaz mody. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych festiwalowiczów.

Wśród zespołów, które zagrają w Nowym Sączu, Mszanie Dolnej i Muszynie znajdą się m.in. Folk Kapela Hora, Romafest, Sharpi, Radio Samsara, Południca czy Ukrainian Quarter Harmonia. Nie mogło także zabraknąć w programie Marka Styczyńskiego (z zespołu Karpaty Magiczne), który poprowadzi imprezę pt. "Monografie instrumentów karpackich". A że o instrumentach pochodzących z Karpat może on opowiadać długo i ciekawie, przy okazji każdy z nich prezentując - zapowiada się interesujące spotkanie. Atrakcją podczas tego spotkania będzie z pewnością, otwarte dla publiczności, nagranie płyty "live" (w sali Ratusza Miasteczka Galicyjskiego) ostatniego dnia festiwalu. Zapraszamy zatem na południe Polski.


"Karpaty OFFer", 20-22.08.2010, Nowy Sącz/Muszyna/Mszana Dolna

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu