Druhny przedpremierowo

MP3 z nowej płyty Mosaic
Kamil Piotr Piotrowski, 7 października 2010
Mosaic
Fot. Izabela Waśkiewicz
Koncertem w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, 10 października zespół Mosaic rozpocznie promocję płyty "Ludovava". U nas już teraz można prapremierowo odsłuchać utwór otwierający tę płytę.

Klimat, nastrój, niespotykane codziennie dźwięki. Tego możemy się spodziewać na koncercie promującym nowy, debiutancki krążek zespołu Mosaic, zatytułowany "Ludovava". Część muzyki jest fanom grupy znana, choć nie do końca. Zmieniły się trochę aranżacje, a nawet tytuły niektórych starszych utworów. Na przykład "Czarny Ober" na płycie widnieje jako "Afroberek" i jest już trochę inaczej zagrany.

Państwowe Muzeum Etnograficzne to wspaniałe miejsce na koncert premierowy. Oprócz muzyków Mosaic, czyli Zofii Kolbe-Wojdyry, Jolanty Kossakowskiej, Wojtka Lubertowicza, Mateusza Szemraja i Sebastiana Wielądka, na koncercie pojawią się też goście. Jak zapowiada Maciek Szajkowski, który z ramienia Opensources opiekuje się grupą Mosaic, będą to Weronika Grozdew oraz Maćko Korba.

Płytę wydaje wydawnictwo CM Records Michała Czachowskiego. Na krążku znalazło się 12 utworów, łącznie ponad 50 minut muzyki.

Jako patron medialny będziemy mieli dla was konkurs i kilka egzemplarzy "Ludovavej" a na razie w prezencie, zupełnie przedpremierowo mamy dla Czytelników Folk24 jeden z utworów, otwierający płytę - "Druhny" oraz dwa miksy promujące album.

Mosaic - Druhny

Mosaic - Ludovava

Mosaic - Ludovava

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu