WIEŚCI

«1, 2, 3 - 35, 36, 37

Było sobie RCKL?

Polskie Radio
W kwietniu władze Polskiego Radia wprowadzają nową strukturę organizacyjną tej instytucji. Nie znalazło się w niej Radiowe Centrum Kultury Ludowej. Czy to oznacza koniec istnienia tej instytucji? czytaj całość »

Mariza z planety Ziemia

Mariza
Jedna z największych sław muzyki fado, zwanej też "portugalskim bluesem" - Mariza, zagra dwa koncerty w Polsce. Będzie to fragment trasy promującej jej najnowszy album "Terra". czytaj całość »

Warsztaty skrzypcowe

Simon Spalding
Etnomuzykolog, szantymen, skrzypek, nauczyciel muzyki, śpiewak tradycyjny i marynista i wielki pasjonat folkowych brzmień, po raz drugi poprowadzi warsztaty skrzypcowe w Krakowie. czytaj całość »

Nie tylko szanty

Carrantuohill
Od wielu lat, obok tradycyjnych marynarskich pieśni pracy, piosenek żeglarskich i morskich ballad w hali Wytwórni Filmów Fabularnych słychać także folk celtycki. Z roku na rok coraz głośniej. czytaj całość »

To już taka Nowa Tradycja

Nasta Niakrasawa
Polskie Radio SA już po raz trzynasty zaprasza do udziału w Konkursie Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja 2010". Termin zgłoszeń upływa na początku marca. Dla kogo trzynastka okaże się szcześliwa dowiemy się w kwietniu. czytaj całość »

Wojtek Ossowski zaprasza

Wojciech Ossowski
Po raz pierwszy na naszych łamach Wojciech Ossowski, znany dziennikarz, miłośnik i propagator folku, zapowiada swoją cykliczną audycję "Ossobliwości muzyczne". czytaj całość »

Duan z nowym gitarzystą

Wiktor Bartczak
Zespół muzyki celtyckiej Duan z Gliwic ma nowego gitarzystę. Poszukiwania trwały od września 2009 r. i zakończyły się sukcesem. Zmiennik Rafała Rupińskiego co prawda mieszka w Anglii, ale nie będzie to problemem. czytaj całość »

Ziemia kończy się w Finistere

"Podróż na koniec ziemi" - wernisaż
Grzegorz Chudy - członek zespołu Beltaine - nie tylko gra i śpiewa, jego pasją jest także malarstwo. Już niedługo odbędzie się wernisaż wystawy z akwarelami jego autorstwa, zatytułowanej "Podróż na koniec ziemi".
czytaj całość »

Fonogramy Roku 2009

Bubliczki Cashubian Klezmer Band
Już tylko tydzień pozostał do zgłoszenia udziału w konkursie Polskiego Radia na najlepszą płytę z muzyką folkową - Folkowy Fonogram Roku 2009 - i na najlepszą płytę z muzyką tradycyjną - Fonogram Źródeł. czytaj całość »

Premiera bez płyty

Premiera Prawdziwych Pereł
Muzyka z najnowszej płyty tyskiej formacji Prawdziwe Perły pojawiała się już fragmentarycznie na ich koncertach, ale całość, po raz pierwszy, usłyszeli widzowie festiwalu PPP w Tychach, w miniony weekend. czytaj całość »

Nowa płyta Beltaine

Beltaine w górach
Zespół Beltaine od grudnia 2009 znowu w studiu. Po bardzo udanym debiucie, płycie "Rockhill", oraz po bardzo dobrym przyjęciu drugiej płyty - "Koncentrad", nadszedł czas na kolejną. Czy trzecia płyta również czymś zaskoczy? czytaj całość »

Nie będzie Dowspudy!

Pałac Paca
Informacja o reaktywacji Festiwalu Kultury Celtyckiej w Dowspudzie w 2010 okazała się błędna. Jak się dowiedzieliśmy Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach organizuje całkiem inną imprezę, reaktywacji FCK nie ma w planach. czytaj całość »

Targi WOMEX 2009

Targi WOMEX 2009
W Kopenhadze, na przełomie października i listopada, odbyły się 15 Targi The World Music Expo. Rozmach imprezy, liczba oraz jakość prezentowanych wykonawców zasłużyły na uznanie uczestników.
czytaj całość »

Odszedł Liam Clancy

Liam Clancy
Na początku grudnia 2009 r. świat folkowy obiegła wiadomość o śmierci Liama Clancy, pieśniarza folkowego, szantymena, ostatniego z legendarnej grupy folkowej The Clancy Brothers and Tommy Makem. czytaj całość »
«1, 2, 3 - 35, 36, 37
Pokaż menu