Płyta dla barda

Rusza konkurs 28 OPPA
Kamil Piotr Piotrowski, 26 października 2010
Kamil Wasicki
Fot. Press
Można już zgłaszać się do udziału w konkursie organizowanym w ramach OPPA 2010 - 28 Międzynarodowego Festiwalu Bardów. Śpiewający autorzy tekstów i muzyki zgłoszenia powinni nadsyłać do 3 listopada.

Międzynarodowy Festiwal Bardów - OPPA, jest największym festiwalem twórców piosenek w Polsce, którego początki sięgają 1978 roku. To bardzo zasłużona dla polskiej piosenki impreza, która wykreowała wielu znanych dziś piosenkarzy i twórców. Wystarczy wspomnieć, iż już w tym pierwszym, historycznym przeglądzie konkursowym, jeszcze wtedy Warszawskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej pojawili się: Michał Bajor, Andrzej Brzeski, Waldemar Chyliński, Jacek Czyż, Andrzej Garczarek, Ewa Gaworska, Grzegorz Grabski, Urszula Kubicz, Marek Łyżwa, Jacek Małecki, Małgorzata Nowak, Andrzej Poniedzielski, Jerzy Pyrko, Zbigniew Tumidajewicz, Sławanka Węgrzyn, Jacek Zwoźniak. Nazwiska znane miłośnikom piosenki. Do dziś festiwal stwarza szansę młodym autorom, promując ich i pomagając w wydaniu pierwszej autorskiej płyty. Nie inaczej będzie i w tym roku. Laureat Głównej Nagrody im. Jonasza Kofty (rok temu był nim Kamil Wasicki - na zdjęciu) otrzyma dofinansowanie do nagrań studyjnych oraz wytłoczenie ustalonego nakładu płyty. Pozostali laureaci "Złotej Piątki" otrzymają nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego. Jeśli śpiewasz napisane i skomponowane przez siebie piosenki, weź udział w OPPA! Może właśnie w tobie jury zobaczy polskiego Boba Dylana lub Joan Baez?

Zgłoszenia tylko pocztą, należy nadsyłać na adres organizatora do 3 listopada. Półfinał konkursu OPPA 2010 odbędzie się 19 listopada (piątek), Wielki Finał w dniu 20 listopada (sobota). Szczegóły regulaminowe, karta zgłoszenia i inne ważne informacje znajdują się na stronach www.oppa.pl

Folk24.pl jest patronem medialnym imprezy.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu