Dostępne "Źródła"

Nowy serwis www PR
Kamil Piotr Piotrowski, 2 października 2010
Nowa witryna Polskiego Radia
Fot. Polskie Radio
Zupełnie nowy serwis www Polskiego Radia robi wrażenie. Prosta, czytelna i ciekawa grafika zachęca do odwiedzin, sporo plików do odsłuchiwania oraz możliwość tworzenia "mojego radia", to najciekawsze z nowości.

Dziś rano w profilu "fesjbukowym" etno.serpent.pl znalazłem informację Darka Anaszko o nowym serwisie www Polskiego Radia. Przyznam szczerze, że ten stary mnie zniechęcał i rzadko tam zaglądałem, raczej z obowiązku niż z przyjemności. Ponieważ z racji wielu nowych projektów dawno mnie tam nie było, tym bardziej ochoczo, po lekturze njusa Darka zajrzałem...
Gdy 20 września odpalono wersję beta nowego serwisu internetowego Polskiego Radia, w komentarzach internautów znalazłem tylko nieprzychylne wypowiedzi. Muszę powiedzieć, że dziś, 2 października niezadowolenie powinno zniknąć. Na moim "Maczku" wszystko działa jak należy, co więcej, strony ładują się o wiele szybciej niż kiedyś, wszystkie pliki dźwiękowe i video, które odpaliłem działały bez zarzutu. Słowem mnie się NARESZCIE podoba :)
Zmieniło się sporo. Wspomniana grafika to pierwsza rzecz. Nowocześniejsza, bardziej dynamiczna, przyciągająca do strony. Jak piszą redaktorzy-administratorzy, w nowym serwisie o wiele więcej będzie można odsłuchać, zobaczyć. Wprowadzono też opcję budowania własnego zestawu audycji "ulubionych", zapisania się do "przypominacza" (bardzo praktyczna rzecz ;)), w ogóle serwis ma sporo opcji t.zw. "społecznościowych". Ciekawie to wygląda, sprawdźcie zresztą sami.
Redakcja etno.serpent szczególnie poleca "archiwum programu "Źródła" - codziennej audycji poświęconej muzyce tradycyjnej i folkowej, nadawanej o nie do końca szczęśliwej porze - w samo południe". W pełni się z tym zgadzamy, pora fatalna, ale dzięki nowym możliwościom serwisu www Polskiego Radia ci, którzy do tej pory nie mogli posłuchać tej audycji, mają wreszcie możliwość nadrobienia zaległości. Szukajcie tu

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu