Ethnojazz i Bukowina

Mieszanka klimatów we Wrocławiu
Kamil Piotr Piotrowski, 12 listopada 2010
Wolna Grupa Bukowina
Fot. Kamil Piotrowski
Ethno Jazz Festival we Wrocławiu trwa nieprzerwanie. Kolejne miesiące to kolejne koncerty, raz bardziej jazz, raz bardziej ethno. To jeden z niewielu festivali, na którym muzyką możemy się cieszyć przez cały rok.

Program Ethno Jazz Festival jest bardzo zróżnicowany. Gościli tu muzycy grający jazz z domieszkami, world music, folk irlandzki, skandynawski, portugalski czy bałkański. Ale to nie koniec pomysłów na różnicowanie oferty tej imprezy. Przyszedł bowiem czas na zespoły z nurtu t.zw. "krainy łagodności". Wolnej Grupie Bukowina też zdarza się pojazzować, zwłaszcza w obecnym składzie, ale w Synagodze z pewnością zabrzmi ich tradycyjny, oparty o góry, materiał. Ciekawie też zapowiadają się inne koncerty. Pierwszy, który może zainteresować fanów mieszania folku z innymi gatunkami, już dziś.


Kronos Quartet (12.11.2010)

Sekret niezwykłej popularności zespołu tkwi w niemal niespotykanej otwartości stylistycznej. Zainteresowania muzyków obejmują niezwykle rozległe obszary muzycznego świata. Wykonywali i wykonują muzykę eksperymentalną, dawną i antyczną, jazz, tango, meksykański folk. W piątek muzycy zaprezsntują we Wrocławiu swoją nowa płytę pt. “Floodplain”. To bardzo bogata w etniczne odniesienia mieszanka.

Magda Navarrete Iman Project (20.11.10)

Projekt Magdy Navarrete „Iman” miesza style, epoki, brzmienia, kultury. Łączy bolera z lat 30tych i elektronikę, flamenco z orientem. Iman to fuzja muzyki latynoskiej i rytmów etnicznych w objęciach elektroniki. To co Gotan Project stworzył dla tańca argentyńskiego, Magda Navarrete tworzy dla boler latynoskich. Wskrzesza na nowo najpiękniejsze utwory dziedzictwa żydowsko-hiszpańskiego ladino, łącząc je z andaluzyjskim flamenco. We Wrocławiu wystąpi po raz drugi, tym razem będzie promować swoja najnowszą płytę "Sentir".

Apostolis Anthimos Trio (24.11.10)

Do nowego programu prezentowanego na Ethno Jazz Festival we Wrocławiu Apostolis zaprosił znakomitego greckiego wokalistę Grigorisa Ikonomou, z którym Apostolis Anthimos Trio zaprezentuje pieśni z górzystego regionu Grecji Ypeiros i inne w zupełnie nowych, często zaskakujących jazzowych aranżacjach.

Wolna Grupa Bukowina w Synagodze pod Białym Bocianem (25.11.10)

Jeden z najbardziej znanych zespołów z kręgu piosenki poetyckiej i turystycznej będzie gościem cyklu Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem. Twórcą i liderem zespołu był nieżyjący już Wojtek Bellon. Od tytułu jednego z najbardziej znanych utworów grupy „Pieśń Łagodnych”, wziął swoją nazwę cały nurt muzyczny, nazwany Krainą Łagodności.

Zapraszamy, więcej szczegółów na stronie festiwalu www.ethnojazz.pl

Portal Folk24.pl jest partnerem festiwalu

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu