WIEŚCI

1, 2, 3 - 35, 36, 37»

Sąsiedzi zapraszają na Folk nad Przemszą...

4 Folk nad Przemszą – Pieśni wędrowców
Po raz piąty Fundacja Folk24 oraz Miejski Klub im. Jana Kiepury zapraszają na koncert z cyklu „Folk nad Przemszą – Pieśni wędrowców”. Tym razem drogą morską powędrujemy, a popłyną z nami Banana Boat, Perły i Łotry i Sąsiedzi. czytaj całość »

Koncert z Bajki Mizia & Mizia Blues Band

Mizia & Mizia Blues Band w klubie Bajka
Centrum Kultury Agora oraz Fundacja Folk24 zapraszają na specjalny koncert, w ramach którego celebrować będziemy premierę podwójnego winyla zespołu, zatytułowanego „Koncert z Bajki” oraz obchody Polskiego Dnia Bluesa. czytaj całość »

Celtic punk-folk z Włoch

The Rumpled
Niemała gratka czeka na miłośników celtyckiego punkfolku w najbliższy weekend. Do Polski bowiem na dwa koncerty przyjedzie włoski reprezentant tego nurtu, zespół The Rumpled. Spotkacie go w Nowym Sączu i w Polańczyku. czytaj całość »

Czeremcha z muzyką, filmem i książką

Czeremcha po raz dwudziesty ósmy będzie gościć fanów folku z całej Polski i nie tylko. Tegoroczna edycja to przede wszystkim klasyka folku w piątek i nowości w sobotę. Tradycyjnie też nie zabraknie wydarzeń towarzyszących festiwalowi. czytaj całość »

Premiera od zespołu Sąsiedzi

"Upiorny dług" okładka singla
Dziś w sieci miała miejsce premiera nowego singla śląskiej formacji Sąsiedzi. Autorski utwór zainspirowany pewną opowieścią opublikowaną w XVIII w. nieźle namieszał podczas tegorocznej edycji festiwalu „Shanties” w Krakowie. czytaj całość »

Tęgie Chłopy i SEKUNDa w Rudolstadt

SEKUNDa
Od samych początków Festiwalu Muzyki Folkowej w Rudostadt występują tam także zespoły z Polski. Pierwszym wykonawcą, który pojawił się w programie festiwalu był Kwartet Jorgi. W tym roku będą to Tęgie Chłopy i duet SEKUNDa. czytaj całość »

Szesnasty raz ethno w porcie

Ethno Port Poznań
Rozpoczynamy odliczanie do festiwalu Ethno Port w Poznaniu – wielkiego święta muzyki, kultury i tradycji świata. W programie: 14 koncertów zespołów z wielu zakątków globu, a także warsztaty, spotkania, akcje społeczne i kiermasz. czytaj całość »

Azjatyckie Ogrody Dźwięków

Via Trio z Korei Południowej
W połowie czerwca w Katowicach odbędzie się już po raz jedenasty bardzo roztańczony i klimatyczny festiwal, który tym razem przeniesie nas muzycznie aż do Azji. W tym roku skromniejsza edycja, ale dźwięków i wrażeń oraz emocji nie zabraknie. czytaj całość »

Globaltikanie poświętują w Parku Kolibki

Festiwal Muzyki Świata Globaltica
Głównym celem festiwalu kultur świata w Gdyni jest pokazywanie wielokulturowości, zaznajamianie z odmiennymi tradycjami i religiami. W tym roku już po raz osiemnasty do Parku Kolibki zjadą artyści z różnych regionów, nurtów i sztuk. czytaj całość »

Amigo The Devil w Warszawie

Amigo The Devil, znany amerykański songwriter, wychodzący muzycznie poza wszelakie szufladki, przybędzie z początkiem czerwca po raz pierwszy do Polski. Szykuje się niezła gratka dla fanów nie tylko folku, americany czy country i bluesa! czytaj całość »

Rudolstadt znów imponuje

Rudolstadt
Największy niemiecki festiwal muzyki roots, folk i world music na stałe, mamy nadzieję, wraca do kalendarza festiwalowego. W pierwszy weekend lipca klimatyczne miasteczko w Turyngii po raz 31. zabrzmi muzyką świata, w tym z Polski. czytaj całość »

Jesse Cook z płytą Libre w ten weekend

Jesse Cook w NFM
Jesse Cook – niekwestionowana gwiazda world music, król rumba flamenca i mistrz gitary akustycznej ponownie zawita do Polski. W najbliższy weekend w bielskiej Cavatina Hall i Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu zapromuje nową płytę. czytaj całość »

Wirtualne Gęśle ogłosiły dziesiątkę

Finałowe płyty Wirtualnych Gęśli
Od dwudziestu już lat Internetowy Plebiscyt na Folkową Płytę Roku „Wirtualne Gęśle” organizując konkurs w Internecie dla miłośników muzyki folkowej promuje wydawnictwa i artystów. Ogłoszono już finałową dziesiątkę tegorocznej edycji. czytaj całość »

Zagrają dla Fundacji Folk24

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska
Po raz pierwszy Andrzej Korycki i Dominika Żukowska zagrali dla Fundacji Folk24 w 2013 r. w Kinoteatrze Rialto w Katowicach. Następne koncerty miały już miejsce w Gliwicach. Tak jak kolejny, już w najbliższą niedzielę. Bądźcie z nami. czytaj całość »

Mikołaje i Joryj Kłoc wespół w zespół!

Już 27 kwietnia ukaże się piętnasty album lubelskiej Orkiestry św. Mikołaja pod tytułem "Muza - Muzyka Pogranicza". Płyta została nagrana wspólnie z ukraińskim zespołem Joryj Kłoc. Płyta zamyka kilkuletni wspólny projekt „Muza – muzyka Pogranicza”. czytaj całość »

Premiera płyty HÉ OYÁTE

HÉ OYÁTE
Jest taka pieśń, która zawsze na Ciebie czeka. Przypomina o tym, co najprostsze. Otwórz serce, poszerz zrozumienie, otwórz się na prapamięć tego, kim naprawdę jesteś. Jesteś pieśnią, a pieśń jest Tobą. Weź głęboki oddech i uwolnij ją. czytaj całość »

Dwa lata Radia Danielka

Radio Danielka
Dwa lata temu, na początku marca w internecie po raz pierwszy pojawiło się Radio Danielka. Grupa pasjonatów, w reakcji na otaczającą nas – i ciągle kurczącą się – mizerotę medialną postanowiło coś z tym zrobić. Zrobili radio. czytaj całość »

Naczelny Folk24 nagrodzony na Shanties

Statuetka festiwalu Shanties
W miniony weekend odbyła się 43 edycja Festiwalu „Shanties” w Krakowie, najważniejszego dla sceny folku morskiego w Polsce i jednego z kilku liczących się w świecie. Wśród nagrodzonych w tym roku także redaktor naczelny Folk24.pl czytaj całość »

Kraków nie tylko dla szantyfanów

Shanties 2020 w Krakowie
Pierwszy raz Festiwal „Shanties” odbył się w październiku 1981 r., a po roku przerwy, już w lutym, jego druga edycja. Od tamtego czasu, co roku do Krakowa ściągają fani piosenek żeglarskich oraz szant, z całej Polski, a nawet ze świata. czytaj całość »

The Fairy Folk Tour 2023

Trasa „The Fairy Folk Tour” rusza z kopyta już pod koniec marca 2023. Na koncertach w sześciu miastach pojawi się wiele zespołów z polskiej sceny folk metalowej oraz kapele zagraniczne. Będzie różnorodnie i ciekawie! czytaj całość »

Bloodywood w Hybrydach

Wywołali sensację wrzucając do sieci “anty-popowe” przeróbki znanych przebojów. Nie dali się jednak zaszufladkować jako viralowy cover band i autorskim materiałem udowodnili, że mają jeszcze dużo do powiedzenia. czytaj całość »

Karpaty Magiczne wracają

Karpaty Magiczne
Po latach ciszy znów w Warszawie wystąpią Anna Nacher i Marek Styczyński, czyli kultowy już dla wielu, choć nie jest to zespół stricte folkowy – projekt Karpaty Magiczne / Magic Carpathians. Koncert odbędzie się w Wolskim Centrum Kultury. czytaj całość »

"Blackleg Miner" w kopalni Guido

Blackleg Miner video North Cape
Gorąco w czas przedświąteczny na Górnym Śląsku w nurcie folku morskiego. Jak nie premiera singla na „innym” nośniku, to premiera teledysku. Grupa North Cape przygotowała swoją wersję słynnego brytyjskiego folksongu. czytaj całość »

Pierwszy w świecie taki singiel

Pakiet „Sąsiedzi – Here's A Health |2001-2021”
Zespół folkowo-szantowy Sąsiedzi z Gliwic oraz firma muzyczna Yayuma z Katowic podsumowali właśnie wspólny projekt wydawniczy, którego pomysłodawcą i wydawcą była Fundacja Folk24. A było co świętować. czytaj całość »

Kilka nowości w Chatce Żaka

Orkiestra św Mikołaja
Grudzień tradycyjnie należy do jednego z najstarszych festiwali na naszej etnofolkowej scenie. Już po raz 32. na legendarnej scenie Chatki Żaka w Lublinie zagości międzynarodowy festiwal muzyki ludowej – Mikołajki Folkowe. czytaj całość »

DakhaBrakha znów w Polsce

Dakha Brakha
Po fenomenalnym występie na Open’erze, DakhaBrakha wracają triumfalnie do naszego kraju na trasę klubową! Znany z wyjątkowych show kwartet odwiedzi w listopadzie tego roku pięć miast w Polsce. Szykujcie się na odjazdowe koncerty czytaj całość »

OPPA - bardów święto piosenki

OPPA 2021 – 38 Międzynarodowy Festiwal Bardów
Stowarzyszenie Literacko Muzyczne „Ballada” serdecznie zaprasza na koncerty OPPA 2022 – 39. Międzynarodowego Festiwalu Bardów, który już pod koniec listopada odbędzie się w Warszawie. Co roku to wielkie święto piosenki. czytaj całość »

Worldwide Music Expo rozpoczęte

28 WOMEX – Lizbona 2022
28 edycja WOMEX – Worldwide Music Expo rozpoczęła się wczoraj wieczorem w Lizbonie, stolicy Portugalii, oficjalną ceremonią otwarcia: „Lisbon Sounds”, w jednej z najbardziej historycznych i pięknych sal koncertowych Lizbony. czytaj całość »

Żywioły Dziedzictwa w Nowym Sączu

Kongres Kultury Regionów
Zbliża się jedno z najważniejszych wydarzeń poruszających tematy z zakresu ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego – Kongresu Kultury Regionów. W tym roku spotkanie odbędzie się w Nowym Sączu pod koniec października. czytaj całość »

Folkowcy z Norwegii w Polsce

Norweski zespół folkowy Roy Einar Dreng, Gerrard & Olsen rusza w przedpremierową trasę koncertową do Polski z albumem „Mellom Himmel og Jord”. Odwiedzą aż dziewięć miejscowości. Folk24 jest media patronem tej trasy. czytaj całość »

Piotr Bakal zaprasza do konkursu bardów

38 Międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA 2021
Dyrektor Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej – Piotr Bakal oraz Stowarzyszenie Ballada po raz kolejny zapraszają do wzięcia udziału w konkursie organizowanym w ramach tego największego festiwalu bardów w Polsce. czytaj całość »

North Cape, Sąsiedzi i Bukartyk z AJAGORE

Piiotr Bukartyk i AJAGORE
Czwarta edycja, organizowanego przez Fundację Folk24 i Klub im. Jana Kiepury koncertu „Folk nad Przemszą – Pieśni wędrowców” zbliża się wielkimi krokami. W tym roku spotkają się North Cape, Sąsiedzi i Piotr Bukartyk z Ajagore. czytaj całość »

Koncert z premierą teledysku

Jarmużek/Pakowska
Kto nie załapał się na majową premierę koncertową zespołu Jarmużek/Pakowska we wrocławskiej Synagodze pod Białym Bocianem, tego zapraszamy na kameralny wieczór z wrocławskim duetem w Odra Centrum.
 
czytaj całość »

Plon niesiemy, plon!

Szybkimi krokami zbliża się jesienna równonoc. W Warszawie po raz kolejny odbędzie się celebracja Święta Plonów, połączona ze znakomitą muzyką na żywo i merytorycznymi wykładami. Już w najbliższą sobotę "Plon niesiemy, plon!". czytaj całość »

Folk Fiesta dla Krzyśka

Sierra Manta
„Folk Fiesta – Chwile wspomnień” to koncert poświęcony pamięci Krzysztofa Kubańskiego, oddanego kulturze i przede wszystkim muzyce etno i folk menedżerowi, organizatorowi, dyrektorowi, którego pożegnaliśmy w czerwcu. czytaj całość »

Pereł i Łotrów trzy dekady w folku

Szanty we Wrocławiu 2021
Zbliża się 38 edycja uznanego już od lat na tzw. scenie szantowej festiwalu muzyki morza w Tychach. W tym roku wyjątkowa, bo okraszona zacnym jubileuszem gospodarzy, na który zjadą znamienici goście, w tym dawni członkowie zespołu. czytaj całość »

Brzmienia z Podlasia, Moraw i spod Diablaka

Malownicza Czeremcha już po raz 27. będzie gościła fanów folku z całej Polski. Przez kolejne lata festiwal zdobył uznanie widzów i wykonawców. Tym razem na Podlasiu zaprezentuje się 14 zespołów z Polski i z zagranicy. czytaj całość »

Poczuj saharyjskiego bluesa, posłuchaj kory

African Beats Festival
African Beats Festival to jedno z największych wydarzeń w Europie prezentujących muzykę i kulturę Afryki. Na dodatek odbywające się w Polsce! Tego lata usłyszycie największe gwiazdy afrykańskiego world music. Będzie gorąco! czytaj całość »

PaskudoFonia zaprasza latem

Anna Pasek i Maryleen
Dzięki wsparciu Centrum Kultury „Victoria” gliwicka Fundacja PaskudoFonia, z Anią Pasek „Paskudą” na czele, znów może zaprosić fanów piosenki na cykl letnich koncertów pt. „W amfiteatrze podwórka”. czytaj całość »

Folkowisko już blisko

Folkowisko
To już zaraz, za chwilę! Dwunasta edycja festiwalu Folkowisko zbliża się wielkimi krokami. A w programie koncerty na dużej scenie, w stodole i spontaniczne granie po krzakach – od słowiańskiego rock’n’rolla po pieśni obrzędowe. czytaj całość »

Na Dzikiej Plaży się wydarzy

Fifidroki
W tym sezonie muzyka etno, folk, world music coraz głośniej rozbrzmiewa na Górnym Śląsku. Po Katowicach i Gliwicach, także Tychy zapraszają folkfanów do siebie, na imprezę „Etno Dzika Plaża”, która rusza już w najbliższą sobotę. czytaj całość »

Pardon To Tu jedyny koncert w Polsce

Mark Ernestus' Ndagga Rhythm Force
Po niemal czterech latach wraca do warszawskiego klubu Pardon, To Tu jeden z tych zespołów, który zrobił poprzednio na widzach ogromne wrażenie – senegalska formacja Mark Ernestus’ Ndagga Rhythm Force. To jedynym koncert w Polsce. czytaj całość »

W Krakowie o miłości i nadziei

Hajda Banda
W tym roku na Festiwalu Rozstaje/EtnoKraków gospodarze ugoszczą wykonawców z Polski, Ukrainy, Białorusi, Szwecji, Indii, Korei i Zimbabwe. Wsłuchamy się w ich opowieści, pieśni o miłości, o życiu, o śmierci, o nadziei. czytaj całość »

Ethno Port przeciwko wojnie

Hudaki Village Band

Artyści z dziesięciu krajów, na dwóch scenach przez trzy dni dadzą jedenaście koncertów. Tak właśnie zapowiada się tegoroczna, piętnasta edycja festiwalu Ethno Port, który już w najbliższy weekend odbędzie się w poznańskim „Zamku”.

czytaj całość »

Odszedł Krzysztof Kubański

Krzysztof Kubański
W miniony piątek zmarł nagle Krzysztof Kubański – jeden z nielicznego grona profesjonalnych, doświadczonych, z kiludziesięcioletnim doświadczeniem managerów muzycznych na naszej scenie etnofolkowej. Miał 68 lat. czytaj całość »

Z Haiti do katowickich Ogrodów

Moonlight Benjamin
Tegoroczny Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków w Katowicach odwiedza w tym roku nieodkryte jeszcze przez siebie wyspy i kraje. W podcieniach Miasta Ogrodów po raz pierwszy na festiwalu zabrzmi muzyka z Haiti i Albanii. czytaj całość »

Śpiew i taniec w rytmach flamenco

W ostatnią niedzielę maja Salę Witrażową Starego Klasztoru we Wrocławiu wypełnią dźwięki flamenco. Klimat południowej Hiszpanii zaserwują nam tancerka Anita Sułkowska oraz wokalista Borja Soto i gitarzysta Damian Kowaliński. czytaj całość »

KOSY z nagrodą i premierą

KOSY
Dawno temu zapowiadana, długo wyczekiwana, bo przez pandemię odraczana, ale wreszcie jest. Gotowa, nowa, debiutancka płyta wrocławskiego zespołu KOSY. Premiera uświetniona nagrodą na festiwalu Nowa Tradycja. czytaj całość »

Energia etno i folku w Ogrodach Dzwięków

Festiwal Muzyki Świata „Ogrody Dźwięków” 2021
Tak długiego i różnorodnego programu katowickiego festiwalu „Ogrody Dźwięków” dawno już nie było. Po pierwsze znów trzy dni, po drugie lista artystów powinna usatysfakcjonować niemal każdego fana etno, folku czy world music. czytaj całość »

Jest wino, będzie śpiew i muzyka

Kirszenbaum w Sztukówce
Podkarpackie wino (i piwo!), warsztaty, stoiska lokalnych rzemieślników i duuuużo cudnej muzyki w miejscu niesamowitym. Tak organizatorzy cyklu „Sztukówka zaprasza” zapowiadają, tegoroczną, drugą edycję imprezy.
czytaj całość »
1, 2, 3 - 35, 36, 37»
Pokaż menu