Złoty Bączek Sceny Folkowej

Nagroda Publiczności Przystanku Woodstock
Kamil Piotr Piotrowski, 4 października 2010
Przystanek Woodstock
Fot. Arkadiusz Drygas
Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza do udziału w głosowaniu na najlepszą kapelę Sceny Folkowej Przystanku Woodstock 2010. Kto otrzyma "Złotego Bączka" zależy od internautów.

"Złoty Bączek" jest mosiężną statuetką przyznawaną jako Nagroda Publiczności dla najlepszego zespołu występującego na scenie "Przystanku Woodstock". Nagroda ta wręczana jest od początku festiwalu, czyli od 1995 r., z przerwą w latach 2000-2003. Na Scenie Folkowej z kolei pierwszego w historii Złotego Bączka odebrał w tym roku zespół Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni.

W tym roku na Folkowej Scenie Przystanku Woodstock wystąpiło 21 zespołów. Byli to bardzo różni wykonawcy, od poezji śpiewanej i krainy łagodności, przez etnobrzmienia i rytmy świata, muzykę irlandzką po rockowe aranżacje motywów folkowych. Tradycyjnie, organizator Przystanku, Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ogłosiła konkurs, w którym swoimi głosami możecie przyznać "Złotego Bączka" najlepszej waszym zdaniem kapeli. Oprócz statuetki zespół otrzyma również zaproszenie do koncertu na scenie głównej Przystanku w 2011 r.

Oczywiście Złoty Bączek będzie przyznawany w dwóch kategoriach "Duża Scena" i "Scena Folkowa". Regulamin i zasady konkursu znajdziecie na stronie WOŚP.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu