Scena Folkowa już gotowa

XVI Przystanek Woodstock
Kamil Piotr Piotrowski, 29 lipca 2010
Scena Folkowa Przystanku Woodstock
Fot. Marek Krasowski
Rusza XVI Przystanek Woodstock w Kostrzynie n. Odrą, którego folk staje się nieodłącznym elementem. Po raz pierwszy Scena Folkowa Woodstock zagra przez trzy dni. Zyskała też nową lokalizację.

W tym roku do występu na Scenie Folkowej Przystanku Woodstock zgłosiło się kilkadziesiąt kapel. Ponieważ folk cieszy się w Kostrzynie od początku dużą popularnością organizatorzy (Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy) postanowili wydłużyć prezentacje o jeden dzień. Po raz pierwszy etniczne, ludowe i pochodne rytmy i dźwięki brzmieć będą na Przystanku 3 dni. Zmieniono też lokalizację sceny. W tym roku postawiono ją na wzgórzach Akademii Sztuk Przepięknych. Oprócz koncertów zespołów na Scenie Folkowej prezentować się będą także różne organizacje: m.in. Amnesty International.

Organizacją Folkowej Sceny Przystanku Woodstock zajmuje się od początku zespół Carrantuohill, ze swoim managerem Bogdanem Witą na czele. Koncerty prowadzić będzie, jak zawsze, Tomasz "Emeryt" Lenard. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Szczegóły dotyczące dojazdu, zakwaterowania znaleźć można na stronach festiwalu.

W tym roku na Scenie Folkowej wystąpią:

Piątek, 30.07.2010, od 17:15

Jak Wolność To Wolność, Mordewind, Skryabin, Faso Djigui (Burkina Faso Africa), Beltaine, Dagadana, Witek Łukaszewski Projekt “Fortepian Chopina”

W sobotę, 31.07.2010, od 17:00

Arka Noego, Drewutnia, Dreadnoughts, Słoma i Przedwietrze, Jacek Kleyf i Orkiestra Na Zdrowie, Awariat Nato, Wolna Grupa Bukowina

i na zakończenie, w niedzielę, 01.08.2010, od 17:00

Iowa Super Soccer, Coorp, Kapela Na Dobry Dzień, Konoba, Piotr Bukartyk z zespołem, Jorgos Skolias, Carrantuohill i goście.

 

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu