Święto Francuskich Celtów

XVII Dni Bretanii w Poznaniu
Kamil Piotr Piotrowski, 10 listopada 2010
Ozan Trio
Fot. Press
Koncert Ozan Trio z Bretanii, całonocna zabawa taneczna przy muzyce na żywo, wystawy i prelekcje oraz spektakl oparty na bretońskiej legendzie, to główne atrakcje programu obchodów XVII Dni Bretanii w Poznaniu.

Bretania, niegdyś kraina rolników i żeglarzy, leżąca na północno-zachodnim skrawku Francji, kojarzy się dziś głównie z tańcem i muzyką, Celtami i licznymi, letnimi festiwalami kulturalnymi. Od lat kulturę tego kraju, zwyczaje, historię, promuje w Poznaniu instytucja zwana "Dom Bretanii". W ramach swojej misji, po raz 17, w dniach 17-20 listopada,  przygotowano tam szereg imprez, które mają uświetnić obchody "Dni Bretanii". W kilkudniowym programie znalazły się m.in. wystawa malarstwa "Reminiscencje z Bretanii", spotkanie z bretońskim poetą Paolem Keinegiem, spektakl pt. "Tinah" przygotowany przez grupę teatralną Domu Bretanii i oczywiście sporo muzyki.

Specjalnie na jeden koncert zawita do Poznania grupa Ozan Trio,w której repertuarze muzyki bretońskiej pobrzmiewają też nuty cygańskie. XVII Dni Bretanii zakończy Fest Noz - bretońska, tradycyjna zabawa taneczna w klubie Blue Note, na której zagra tancerzom polska grupa Gwerenn. Zapraszamy do Poznania. Szczegółowy program znajduje się na stronach Domu Bretanii.

"Dni Bretanii", 17-22.11.2010, Poznań

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu