Layatharanga w Warszawie

Wygraj bilety na koncert
Kamil Piotr Piotrowski, 21 października 2010
Layatharanga
Fot. Press
Nakładem wydawnictwa CM Records Michała Czachowskiego, 17.10, ukazała się płyta indyjskiej grupy Layatharanga, zatytułowana "Anandam". Zespół kończy trasę w Polsce. Na dodatkowy, ostatni koncert zapraszamy do Warszawy.

Za nami już koncerty grupy Layatharanga w Gdańsku, Słupsku i Krakowie. Ale to nie koniec. W programie występów, już w Polsce, pojawił się jeszcze jeden koncert. Odbędzie się on w Warszawie, w Państwowym Muzeum Etnograficznym, już w najbliższą niedzielę, 24 października.

- "Layatharanga to zespół perkusyjny składający się z najlepszych indyjskich muzyków tego gatunku. Połączyła ich pasja do klasycznej muzyki karnatyckiej, improwizacji oraz młody wiek. Średnia wieku tego zespołu nie przekracza 30-tu lat. Każdy z muzyków gra w niezależnych projektach muzycznych z największymi artystami muzyki indyjskiej" - pisze o nich wydawca, Michał Czachowski.

Na koncertach w Polsce można było nie tylko wsłuchać się w egzotyczne dla nas dźwięki i melodie ale zobaczyć także kilkadziesiąt instrumentów, nie znanych u nas, na których grają muzycy m.in. bansuri, ghatam, tabla, kanjira, morsing, tavil, konnakol, mridangam.
Zespół Layatharanga wystąpi w składzie: Giridhar Udupa - ghatam, konnakol; Arun Kumar - tavil, drums, morsing; Jayachandra Rao - mridangam, kanjira; Pramath Kiran - tabla, morsing, djembe; Rajkamal - flute; Salomon - piano.

UWAGA!
Jako patron medialny tego koncertu mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia. Rozlosujemy je wśród tych, którzy do piątku, 22.10.2010, do godz. 18:00 wyślą na maila konkurs@folk24.pl odpowiedź na pytanie: Z której części Indii pochodzą muzycy, północnej czy południowej?

W mailu oprócz odpowiedzi prosimy podać imię, nazwisko i nr dowodu tożsamości. Nazwiska laureatów ogłosimy w piątek wieczorem w komentarzu do tego artykułu i na naszym profilu na Facebook. Zapraszamy.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu