Z Wiejskiego Podwórza

Piętnasta edycja festiwalu
Witt Wilczyński, 14 lipca 2010
Kroke
Fot. Krzysztof Murawski
Już po raz piętnasty zabrzmią nuty folkowe na wiejskim podwórku w Czeremsze na Podlasiu. Spodziewajcie się dużej dawki prawdziwego folku, w wykonaniu czołówki zespołów polskich i zagranicznych.

Festiwal "Z Wiejskiego Podwórza" już na stałe wpisał się w folkową mapę Polski, a światowe gwiazdy Etno mają go w swoich notesach z terminami koncertów. W związku z tegorocznym jubileuszem organizatorzy przygotowali wyjątkowy tort muzyczno-teatralno-filmowo-degustacyjny.

Gwiazdami tej edycji festiwalu będzie między innymi niemiecko-węgierska speed folkowa formacja The Transsylvanians, a oprócz tego zespoły z Czech, Słowacji, Węgier, Ukrainy i Białorusi. Jak zawsze barw miejscowych bronić będzie Czeremszyna, tym razem ze wspólnym projektem realizowanym wraz  z białoruskim bardem, Żmiciarem "Todarem" Wajciuszkiewiczem. Oprócz kapel zagranicznych zagra również polska ekstraklasa folku, w tym Kapela Ze Wsi Warszawa i, nieczęsto spotykana na rodzimych scenach, Dikanda.

W tym roku festiwal rozpocznie się już o 15:00 na Dworcu Wschodnim w Warszawie, skąd ruszy do Czeremchy specjalny, festiwalowy, bezpłatny pociąg, który w niedzielę po imprezie odwiezie najwierniejszych fanów ponownie do Warszawy.

Festiwal " Z Wiejskiego Podwórza"
Czeremcha, 23 - 25 lipca 2010
Szczegóły: http://www.czeremszyna.pl/

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu