WIEŚCI

«1, 2, 3 - 33, 34, 35, 36, 37»

Beltaine nominowani

Beltaine na Festiwalu Zamek 2010
Irish Music Awards to nagroda przyznawana każdego roku przez Irish Music Association dla najlepszych artystów wykonujących muzykę irlandzką. W tym roku ma szansę otrzymać ją polska grupa Beltaine.
czytaj całość »

Światło dla Mirka

Odszedł menedżer, urodzony organizator, dyrektor festiwalu, miłośnik folku we wszelkich odmianach, Lublinianin, lokalny patriota. We wspomnieniach przyjaciół to otwarty, szczery, dobry człowiek. Miał 51 lat. czytaj całość »

Strays, Shannon i O'Sulivan

Brogan's Irish Pub
W wolnym tłumaczeniu "Brogan" oznacza "pantofel", "ciżemkę", "mały bucik". Jest też dość popularnym nazwiskiem szlacheckim, wywodzącym się z czasów średniowiecznych, rejonu północno-zachodniego, zwłaszcza Donegal. czytaj całość »

Kopciuszek po irlandzku

Salake i Carrantuohill
Zespół Carrantuohill wielokrotnie występujący już w Gliwickim Teatrze Muzycznym, tym razem podjął wyzwanie opracowania wspólnego programu z dziecięco-młodzieżową formacją taneczną Salake. To oryginalny prezent urodzinowy. czytaj całość »

Jeszcze bilety na Moyę

Moya Brennan
Zakończyliśmy pierwszy etap zabawy "Podaruj bilet na Moyę Brennan" i mamy dobrą wiadomość dla osób z listy rezerwowej. Nie wszystkie bilety znalazły "właścicieli". Ruszamy zatem z drugą turą.
czytaj całość »

Najstarsze pieśni Europy

Géz Kóré
Wszystko zaczęło się kilkanaście lat temu w Krakowie, gdzie Fundacja Muzyka Kresów zorganizowała festiwal "Muzyka utracona". Czwarta edycja tej imprezy pod nazwą „Najstarsze pieśni Europy” odbyła się już w Lublinie. I tak jest do dziś. czytaj całość »

Wyniki konkursu

Moya Brennan
Zakończył się konkurs "Podaruj bilet na Moyę", który trwał przez miniony tydzień na naszym profilu na Facebooku. Ogłaszamy listę osób, które zwyciężyły i są uprawnione do otrzymania biletu na koncert wokalistki w Warszawie lub we Wrocławiu.
czytaj całość »

Najlepszy folk i folklor

Ćaći Vorba
Znów na międzynarodowej arenie głośno o polskim zespole folkowym. Kilka dni temu grupa Ćaći Vorba otrzymała nagrodę przyznaną przez Stowarzyszenie Niemieckich Krytyków Fonograficznych. To bardzo prestiżowe wyróżnienie. czytaj całość »

Podaruj bilet na Moyę

Moya Brennan
Moya Brennan, wokalistka grupy Clannad, przyjeżdża na 4 solowe koncerty do Polski. Korzystając z okazji Portal Folk24.pl wraz z Agencją MCA.pl, organizatorem trasy, przygotował zabawę, w której do wygrania jest aż 75 biletów! czytaj całość »

Spotkanie bardów

Drużyna Wawrzyna
Niekomercyjna odpowiedź środowiska bardów na zalew tandetą i tanią rozrywką. OPPA, jeden z najstarszych i najważniejszych festiwali piosenki, już za kilka dni, po raz dwudziesty ósmy odbędzie się w Warszawie. czytaj całość »

Nowy krąg życia

Donegal
Pierwszego dnia grudnia ukaże się nowa płyta tarnogórskiej grupy Donegal. Od ukazania się poprzedniej minęło aż 5 lat. Materiału z nowego wydawnictwa będzie można posłuchać w sobotę (13.11) na koncercie w  Katowicach. czytaj całość »

Ethnojazz i Bukowina

Wolna Grupa Bukowina
Ethno Jazz Festival we Wrocławiu trwa nieprzerwanie. Kolejne miesiące to kolejne koncerty, raz bardziej jazz, raz bardziej ethno. To jeden z niewielu festivali, na którym muzyką możemy się cieszyć przez cały rok. czytaj całość »

Żywa kultura żaków

Studencki przegląd we Wrocławiu
Wrocławski Przegląd Kultury Studenckiej to cykliczna impreza, organizowana w ramach projektu "W górach jest wszystko co kocham". Obejmuje zarówno koncerty gwiazd sceny studenckiej, jak i konkurs. W tym roku czeka nas 6 edycja. czytaj całość »

Zespół Polski, Szopenowski

U źródeł muzyki Chopina
Nakładem wydawnictwa "Musart", już 12 listopada, ukaże się kolejna płyta Marii Pomianowskiej i Zespołu Polskiego zatytułowana "U źródeł muzyki Chopina". W nagraniu 23 utworów wzięło udział 16 muzyków. czytaj całość »

Święto Francuskich Celtów

Ozan Trio
Koncert Ozan Trio z Bretanii, całonocna zabawa taneczna przy muzyce na żywo, wystawy i prelekcje oraz spektakl oparty na bretońskiej legendzie, to główne atrakcje programu obchodów XVII Dni Bretanii w Poznaniu. czytaj całość »

Z Żywiołaka do Village

Weronika Grozdew-Kołacińska
Widzowie piątkowego koncertu, promującego najnowszą płytę Village Kollektiv, mieli okazję poznać nową wokalistkę grupy. Weronika Grozdew-Kołacińska ogłosiła zawieszenie występów i przedstawiła swoją zmienniczkę. czytaj całość »

KlezmaFour najlepszy

KlezmaFour
W ostatnich dniach października w Conservatorium van Amsterdam odbywał się Internationaal Joods Muziek Festival. W jego ramach, w konkursie "International Jewish Music Competition", dwie nagrody zdobył polski zespół. czytaj całość »

Chrystusowy RuMoon

Marcin Rumiński
Cztery koncerty w tawernach, z którymi od lat współpracuje. Tak Marcin Rumiński, lider Shannona, zamierza uczcić 33 urodziny oraz 18 lat działalności scenicznej. Będą wspomnienia i z pewnością dużo muzyki, nie tylko irlandzkiej. czytaj całość »

Powrót Etnicznych Inspiracji

Koncert
"Etniczne Inspiracje - Wspólnota w Kulturze" to festiwal, który od lat gromadził w Domu Kultury Rakowiec w Warszawie wierną, folkową publiczność. Rok temu się nie odbył. Mamy dobrą wiadomość! Festiwal powraca i to jak... czytaj całość »

Scena Otwarta czeka

Hawok
Przygotowania do 20 edycji festiwalu "Mikołajki Folkowe" już w toku. Do 21 listopada można zgłaszać zespoły do konkursu "Scena Otwarta". Laureaci oprócz nagród mają także szanse na szersze zaistnienie na scenie folkowej. czytaj całość »

WOMEX 2010

WOMEX
Dzisiaj, o godzinie 19:00 rozpoczną się w Kopenhadze targi muzyki świata WOMEX 2010. Przez cztery dni uczestnicy będą słuchać koncertów oraz poznawać ofertę kulturalną wystawców z całego świata.
czytaj całość »

Płyta dla barda

Kamil Wasicki
Można już zgłaszać się do udziału w konkursie organizowanym w ramach OPPA 2010 - 28 Międzynarodowego Festiwalu Bardów. Śpiewający autorzy tekstów i muzyki zgłoszenia powinni nadsyłać do 3 listopada. czytaj całość »

Dźwięki z Jokkmokk

Jokkmokk winter soundwalk
W lutym tego roku Anna Nacher oraz Marek Styczyński, twórcy projektu Karpaty Magiczne, przebywali w miasteczku Jokkmokk, gdzie poznawali kulturę Saamów. Owocem tej podróży jest płyta z nagraniami terenowymi.
czytaj całość »

Layatharanga w Warszawie

Layatharanga
Nakładem wydawnictwa CM Records Michała Czachowskiego, 17.10, ukazała się płyta indyjskiej grupy Layatharanga, zatytułowana "Anandam". Zespół kończy trasę w Polsce. Na dodatkowy, ostatni koncert zapraszamy do Warszawy. czytaj całość »

Časopis Folk świętuje

Folk Ćasopis 1/2010
W Lucerně, wraz z czytelnikami i fanami muzyki folkowej, redakcja czeskiego pisma folkowego "Folk Časopis" świętuje dwudziestolecie swojego istnienia. Na trzydniowym koncercie, 24.11 wystąpią największe gwiazdy czeskiej sceny folkowej. czytaj całość »

Muzyka Stilo powraca

Stilo - "Idą czasy"
Płyty "Idą czasy" zespołu Stilo nie kupicie już nawet w najlepszych sklepach muzycznych.  Jej nakład został dawno wyczerpany. Nie oznacza to jednak, że muzyka uwieczniona w albumie przepadła bezpowrotnie.
czytaj całość »

Chcemy Loreenę pod choinę!

Loreena McKennitt
Za kilka tygodni Europa, a później reszta świata, będzie mogła cieszyć się nową płytą Loreeny McKennitt - TYLKO NIE MY!!! Polacy będą ją mogli kupić po Nowym Roku. Nie zgadzamy się na to!!! Rusza protest fanów na Facebooku. czytaj całość »

Curtis, Branco i Levy

Boban Marković Orkestar na Ethno Jazz Festival
Ethno Jazz Festival we Wrocławiu nie jest typowym festiwalem, który odbywa się raz w roku, trwa kilka dni, po czym każe na siebie czekać przez następnych 360. Ten festiwal trwa non stop, przez cały rok, a program ma przebogaty. czytaj całość »

Loreena wraca do korzeni

The Wind that Shakes the Barley
"Down By the Sally Gardens", "The Star of the County Down" i inne tradycyjne pieśni, na nowej płycie Loreeny, to zwrot ku jej korzeniom. Na stronie artystki można już odsłuchać fragmentów wszystkich utworów. czytaj całość »

Nie gadali a wydali

Gadki z Chatki 86/87
Nowy numer Pisma Folkowego "Gadki z Chatki”, sygnowany jako 86/87 i 1-2.2010, ukazał się tej jesieni przy prawie całkowicie zachowanej ciszy medialnej.. Choć skład redakcyjny znowu inny, charakter pisma się nie zmienił. czytaj całość »

Trójkolorowy taniec

Bal Folk w Château-Thierry
Tradycja organizowania zabaw tanecznych do muzyki folkowej o nazwie "Bal Folk" została zapoczątkowana we Francji po II wojnie światowej. Dziś "Bal Folk" jest w kalendarzach imprez we Francji, Belgii, Holandii i Niemczech. czytaj całość »

Druhny przedpremierowo

Mosaic
Koncertem w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, 10 października zespół Mosaic rozpocznie promocję płyty "Ludovava". U nas już teraz można prapremierowo odsłuchać utwór otwierający tę płytę. czytaj całość »

Subvillage Sound już

Village Kollektiv
Po czterech latach od debiutu "Motion Rootz Experimental 2006", Village Kollektiv powraca z nową energią i nową muzyką. Druga płyta zespołu ukaże się 27 października, na ten dzień planowany jest też koncert promocyjny. czytaj całość »

Złoty Bączek Sceny Folkowej

publiczność Przystanku Woodstock
Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza do udziału w głosowaniu na najlepszą kapelę Sceny Folkowej Przystanku Woodstock 2010. Kto otrzyma "Złotego Bączka" zależy od internautów. czytaj całość »

Dostępne "Źródła"

Nowa witryna Polskiego Radia
Zupełnie nowy serwis www Polskiego Radia robi wrażenie. Prosta, czytelna i ciekawa grafika zachęca do odwiedzin, sporo plików do odsłuchiwania oraz możliwość tworzenia "mojego radia", to najciekawsze z nowości. czytaj całość »

Mokry folk Nad Kanałem

Indygo
Indygo, Banana Boat i Cztery Refy, na zaproszenie zespołu Sąsiedzi, przywrócą szanty Gliwicom. Marynarskie pieśni pracy i folk morski, po kilku latach przerwy, wracają do miasta portowego nad Kanałem Gliwickim. czytaj całość »

Lord of the Dance w Polsce

Lord of the Dance
Irlandzka grupa tworząca spektakl "Lord of the Dance" przyjeżdża na kolejną trasę po Polsce. To niezwykłe widowisko taneczne wyreżyserowane przez Michaela Flatley'a będzie gościć w 8 miastach, dając aż 12 przedstawień.
czytaj całość »

Ta muzyka, ten głos, w tym miejscu

Moya Brennan
Moya Brennan to pierwszy głos legendarnej, irlandzkiej grupy Clannad. Z solowym materiałem była u nas ostatnio w Szczecinie, w grudniu 2009. Tym razem przyjedzie do nas na cztery koncerty do Wrocławia, Poznania, Warszawy i Gdańska. czytaj całość »

Dzieci świata, Ivan Lins i Concha Buika

Concha Buika
Dziś, wspólnym koncertem dzieci z Podhala i z Bułgarii, rozpoczęła się szósta edycja Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Wieczorem w Sali Kongresowej wystąpią Ivan Lins z Brazylii i Concha Buika z Hiszpanii. czytaj całość »

Reakcja Pogańska w trasie

Plakat Folk'em All Tour
Mamy dobrą wiadomość dla fanów mocniejszego folku, nawet bardziej niż mocniejszego. Polska kapela heavy-folkowa Percival Schuttenbach rusza w trasę, na której sporo będzie się działo. Nagranie DVD, koncert jednego z uczniów, z prądem i bez... czytaj całość »

Nowość od Eleanor

I'd rather go blonde
Dzisiaj do sprzedaży trafiła ósma studyjna płyta Eleanor McEvoy. Na razie można ją kupić jedynie w Irlandii. Fani z Polski będą musieli zaczekać jeszcze trzy dni, bo na ogólnoświatowym rynku album pojawi się 20 września.
czytaj całość »

Dowspuda - reaktywacja?

Kulgrinda
Na portalu Facebook pojawił się profil "Festiwal Kultury Celtyckiej w Dowspudzie - reaktywacja". Joanna z Białegostoku, jego założycielka, pragnie w ten sposób znaleźć ludzi, zainteresowanych reaktywacją festiwalu. Jest ich już ponad 200. czytaj całość »

Zabierz nas dokąd chcesz

Serwis Folk24.pl dostępny w wersji mobilnej
Dla naszych czytelników, którzy nie lubią siedzieć w jednym miejscu przygotowaliśmy wersję serwisu przygotowaną specjalnie dla telefonów komórkowych i urządzeń mobilnych. Od teraz możecie wygodnie przeglądać nasz serwis gdzie tylko macie ochotę.
czytaj całość »

Uwaga na Skrzyżowanie

Mayra Andrade
Podczas festiwalu "Skrzyżowanie Kultur”, tak jak rok temu, dojdzie do fuzji muzyki etno z popularną. Do Warszawy zawitają wykonawcy z tak egzotycznych dla nas krajów jak Brazylia, Argentyna, Chiny, Mali czy Wyspy Zielonego Przylądka. czytaj całość »

Dikanda z... Gdańska

Dikanda
Niewielu artystów ma na swoim koncie wydawnictwa koncertowe. Wynika to z wielu powodów. Ci, którzy nagrali płyty "live", wiedzą ile pracy to kosztuje. Do ich grona już w październiku dołączy szczecińska Dikanda. czytaj całość »

Ludowawa mozaika

"Ludovava" okładka
W życiu każdego zespołu przychodzi ten moment, że prędzej czy później trzeba zmierzyć się z nagraniem pierwszej płyty. Grupa Mosaic ma to już za sobą. Debiutancki album ukaże się w październiku. czytaj całość »

Nowy Atlas Marcina

Radio Merkury
Pod koniec wakacji w poznańskim Radiu Merkury ruszyła nowa audycja pt. "Dźwiękowy Atlas". Jej pomysłodawcą i prowadzącym jest Marcin Piosik, znany z audycji "Etna, czyli wulkan muzyki świata" innego poznańskiego radia - Afera. czytaj całość »

Spotkanie fanów Folk24

Promocja Folk24.pl
Od jutra w Sosnowcu, na terenach rekreacyjnych usłyszeć będzie można etnodźwięki z różnych stron świata. Dla naszych czytelników mamy 30 bezpłatnych, podwójnych zaproszeń na cały festiwal. To świetna okazja do spotkania. czytaj całość »

Teledysk, www i Tomasz

Kadr z teledysku Chudoby
Nowa www, pierwszy teledysk i... Tomasz, to nowości, które w tym roku dopadły wrocławską grupę Chudoba. Gdybyż jeszcze tak objawiła nam się nowa płyta, spełnienie było by pełne. czytaj całość »

Etnorytmy w Sosnowcu

World Fusion Day
Festiwal Euroszanty & Folk zaprezentował uczestnikom pierwszej edycji World Fusion Music Festival polską i europejską scenę żeglarską i celtycką. Tym razem w Sosnowcu królować będą rytmy ethno i muzyka świata. czytaj całość »
«1, 2, 3 - 33, 34, 35, 36, 37»
Pokaż menu