WIEŚCI

«1, 2, 3 - 33, 34, 35, 36, 37»

Chcemy Loreenę pod choinę!

Loreena McKennitt
Za kilka tygodni Europa, a później reszta świata, będzie mogła cieszyć się nową płytą Loreeny McKennitt - TYLKO NIE MY!!! Polacy będą ją mogli kupić po Nowym Roku. Nie zgadzamy się na to!!! Rusza protest fanów na Facebooku. czytaj całość »

Curtis, Branco i Levy

Boban Marković Orkestar na Ethno Jazz Festival
Ethno Jazz Festival we Wrocławiu nie jest typowym festiwalem, który odbywa się raz w roku, trwa kilka dni, po czym każe na siebie czekać przez następnych 360. Ten festiwal trwa non stop, przez cały rok, a program ma przebogaty. czytaj całość »

Loreena wraca do korzeni

The Wind that Shakes the Barley
"Down By the Sally Gardens", "The Star of the County Down" i inne tradycyjne pieśni, na nowej płycie Loreeny, to zwrot ku jej korzeniom. Na stronie artystki można już odsłuchać fragmentów wszystkich utworów. czytaj całość »

Nie gadali a wydali

Gadki z Chatki 86/87
Nowy numer Pisma Folkowego "Gadki z Chatki”, sygnowany jako 86/87 i 1-2.2010, ukazał się tej jesieni przy prawie całkowicie zachowanej ciszy medialnej.. Choć skład redakcyjny znowu inny, charakter pisma się nie zmienił. czytaj całość »

Trójkolorowy taniec

Bal Folk w Château-Thierry
Tradycja organizowania zabaw tanecznych do muzyki folkowej o nazwie "Bal Folk" została zapoczątkowana we Francji po II wojnie światowej. Dziś "Bal Folk" jest w kalendarzach imprez we Francji, Belgii, Holandii i Niemczech. czytaj całość »

Druhny przedpremierowo

Mosaic
Koncertem w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, 10 października zespół Mosaic rozpocznie promocję płyty "Ludovava". U nas już teraz można prapremierowo odsłuchać utwór otwierający tę płytę. czytaj całość »

Subvillage Sound już

Village Kollektiv
Po czterech latach od debiutu "Motion Rootz Experimental 2006", Village Kollektiv powraca z nową energią i nową muzyką. Druga płyta zespołu ukaże się 27 października, na ten dzień planowany jest też koncert promocyjny. czytaj całość »

Złoty Bączek Sceny Folkowej

publiczność Przystanku Woodstock
Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza do udziału w głosowaniu na najlepszą kapelę Sceny Folkowej Przystanku Woodstock 2010. Kto otrzyma "Złotego Bączka" zależy od internautów. czytaj całość »

Dostępne "Źródła"

Nowa witryna Polskiego Radia
Zupełnie nowy serwis www Polskiego Radia robi wrażenie. Prosta, czytelna i ciekawa grafika zachęca do odwiedzin, sporo plików do odsłuchiwania oraz możliwość tworzenia "mojego radia", to najciekawsze z nowości. czytaj całość »

Mokry folk Nad Kanałem

Indygo
Indygo, Banana Boat i Cztery Refy, na zaproszenie zespołu Sąsiedzi, przywrócą szanty Gliwicom. Marynarskie pieśni pracy i folk morski, po kilku latach przerwy, wracają do miasta portowego nad Kanałem Gliwickim. czytaj całość »

Lord of the Dance w Polsce

Lord of the Dance
Irlandzka grupa tworząca spektakl "Lord of the Dance" przyjeżdża na kolejną trasę po Polsce. To niezwykłe widowisko taneczne wyreżyserowane przez Michaela Flatley'a będzie gościć w 8 miastach, dając aż 12 przedstawień.
czytaj całość »

Ta muzyka, ten głos, w tym miejscu

Moya Brennan
Moya Brennan to pierwszy głos legendarnej, irlandzkiej grupy Clannad. Z solowym materiałem była u nas ostatnio w Szczecinie, w grudniu 2009. Tym razem przyjedzie do nas na cztery koncerty do Wrocławia, Poznania, Warszawy i Gdańska. czytaj całość »

Dzieci świata, Ivan Lins i Concha Buika

Concha Buika
Dziś, wspólnym koncertem dzieci z Podhala i z Bułgarii, rozpoczęła się szósta edycja Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Wieczorem w Sali Kongresowej wystąpią Ivan Lins z Brazylii i Concha Buika z Hiszpanii. czytaj całość »

Reakcja Pogańska w trasie

Plakat Folk'em All Tour
Mamy dobrą wiadomość dla fanów mocniejszego folku, nawet bardziej niż mocniejszego. Polska kapela heavy-folkowa Percival Schuttenbach rusza w trasę, na której sporo będzie się działo. Nagranie DVD, koncert jednego z uczniów, z prądem i bez... czytaj całość »

Nowość od Eleanor

I'd rather go blonde
Dzisiaj do sprzedaży trafiła ósma studyjna płyta Eleanor McEvoy. Na razie można ją kupić jedynie w Irlandii. Fani z Polski będą musieli zaczekać jeszcze trzy dni, bo na ogólnoświatowym rynku album pojawi się 20 września.
czytaj całość »

Dowspuda - reaktywacja?

Kulgrinda
Na portalu Facebook pojawił się profil "Festiwal Kultury Celtyckiej w Dowspudzie - reaktywacja". Joanna z Białegostoku, jego założycielka, pragnie w ten sposób znaleźć ludzi, zainteresowanych reaktywacją festiwalu. Jest ich już ponad 200. czytaj całość »

Zabierz nas dokąd chcesz

Serwis Folk24.pl dostępny w wersji mobilnej
Dla naszych czytelników, którzy nie lubią siedzieć w jednym miejscu przygotowaliśmy wersję serwisu przygotowaną specjalnie dla telefonów komórkowych i urządzeń mobilnych. Od teraz możecie wygodnie przeglądać nasz serwis gdzie tylko macie ochotę.
czytaj całość »

Uwaga na Skrzyżowanie

Mayra Andrade
Podczas festiwalu "Skrzyżowanie Kultur”, tak jak rok temu, dojdzie do fuzji muzyki etno z popularną. Do Warszawy zawitają wykonawcy z tak egzotycznych dla nas krajów jak Brazylia, Argentyna, Chiny, Mali czy Wyspy Zielonego Przylądka. czytaj całość »

Dikanda z... Gdańska

Dikanda
Niewielu artystów ma na swoim koncie wydawnictwa koncertowe. Wynika to z wielu powodów. Ci, którzy nagrali płyty "live", wiedzą ile pracy to kosztuje. Do ich grona już w październiku dołączy szczecińska Dikanda. czytaj całość »

Ludowawa mozaika

"Ludovava" okładka
W życiu każdego zespołu przychodzi ten moment, że prędzej czy później trzeba zmierzyć się z nagraniem pierwszej płyty. Grupa Mosaic ma to już za sobą. Debiutancki album ukaże się w październiku. czytaj całość »

Nowy Atlas Marcina

Radio Merkury
Pod koniec wakacji w poznańskim Radiu Merkury ruszyła nowa audycja pt. "Dźwiękowy Atlas". Jej pomysłodawcą i prowadzącym jest Marcin Piosik, znany z audycji "Etna, czyli wulkan muzyki świata" innego poznańskiego radia - Afera. czytaj całość »

Spotkanie fanów Folk24

Promocja Folk24.pl
Od jutra w Sosnowcu, na terenach rekreacyjnych usłyszeć będzie można etnodźwięki z różnych stron świata. Dla naszych czytelników mamy 30 bezpłatnych, podwójnych zaproszeń na cały festiwal. To świetna okazja do spotkania. czytaj całość »

Teledysk, www i Tomasz

Kadr z teledysku Chudoby
Nowa www, pierwszy teledysk i... Tomasz, to nowości, które w tym roku dopadły wrocławską grupę Chudoba. Gdybyż jeszcze tak objawiła nam się nowa płyta, spełnienie było by pełne. czytaj całość »

Etnorytmy w Sosnowcu

World Fusion Day
Festiwal Euroszanty & Folk zaprezentował uczestnikom pierwszej edycji World Fusion Music Festival polską i europejską scenę żeglarską i celtycką. Tym razem w Sosnowcu królować będą rytmy ethno i muzyka świata. czytaj całość »

Publiczność nagra płytę

Karpaty Offer Festival
Jakie są Karpaty, jak ten region wpływa na współczesną kulturę i sztukę, jak inspiruje artystów. Już w najbliższy weekend na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź w Nowym Sączu, Muszynie i Mszanie Dolnej. czytaj całość »

Austriaccy Celtowie

Festiwal Będziński
Ani się nie obejrzeliśmy, gdy Festiwal Muzyki Celtyckiej "Zamek" wyrósł na czołową imprezę muzyczno-warsztatową w kraju. Organizatorzy właśnie ogłosili program jego ósmej edycji. czytaj całość »

Hello Folks! plenerowo

Hellofolks Festiwal
Na falach Akademickiego Radia Centrum od 2008 roku nadawana jest audycja "Hellofolks!", prowadzona przez Marcina Puszkę. Miesiąc temu "Hellofolks!" pojawił się w plenerze. Szykuje się kolejna odsłona. czytaj całość »

Folwark znów ożyje

Folwark w Przelewicach
W malowniczej wsi Przelewice, na terenie zabytkowego folwarku, postanowiono zorganizować imprezę, która połączy sztukę ludową ze współczesną muzyką folkową w cudnych okolicznościach przyrody. czytaj całość »

Z nami na Rozsypaniec

Rozsypaniec
Już tylko kilkanaście dni do pierwszej edycji nowego bieszczadzkiego festiwalu "Rozsypaniec". Specjalnie dla naszych Czytelników mamy od organizatorów dwa podwójne zaproszenia. czytaj całość »

Scena Folkowa już gotowa

Scena Folkowa Przystanku Woodstock
Rusza XVI Przystanek Woodstock w Kostrzynie n. Odrą, którego folk staje się nieodłącznym elementem. Po raz pierwszy Scena Folkowa Woodstock zagra przez trzy dni. Zyskała też nową lokalizację. czytaj całość »

Oss'over już

Blog OSS'OVER
Od dziś jest kolejne miejsce w sieci, gdzie będzie można poczytać teksty o muzyce folkowej. Wojtek Ossowski właśnie uruchomił swój blog na Trójkowej podstronie internetowej Polskiego Radia. czytaj całość »

Łączy Celtofili

ECHAS logo
Warszawski Oddział Towarzystwa Polsko-Irlandzkiego zamienia się w Europejskie Stowarzyszenie Dziedzictwa Celtyckiego ECHAS. Polscy miłośnicy kultury krain celtyckich właśnie rozpoczynają działalność. czytaj całość »

Zginął Bartosz Tomaszewski

Bartosz Tomaszewski
Zginął Bartosz Tomaszewski, muzyk, członek zespołów Wnuki i Yarmak. Jeszcze niedawno widzieliśmy go grającego podczas festiwalu Folkowo 2010. Teraz będzie muzykował z tymi, których spotka na końcu ziemskiego szlaku.
czytaj całość »

Z Wiejskiego Podwórza

Ajagore
Już po raz piętnasty zabrzmią nuty folkowe na wiejskim podwórku w Czeremsze na Podlasiu. Spodziewajcie się dużej dawki prawdziwego folku, w wykonaniu czołówki zespołów polskich i zagranicznych.
czytaj całość »

Magiczna impreza

Krotoszyn Folk Festival 2009
Już na początku sierpnia, w Krotoszynie odbędzie się czwarta edycja, bardzo ciekawego i podobno "magicznego" Krotoszyn Folk Festival. Przez dwa dni na scenie będzie królować muzyka inspirowana przeróżnymi źródłami. czytaj całość »

Robimy akcję - zabierz Tríú na wakacje!

Witryna sklepu Folk24
Od dziś, każdy kto ma ochotę zabrać ze sobą na wakacje muzykę zespołu Beltaine, dzięki naszemu portalowi ma taką możliwość. Można już u nas zakupić w formacie mp3 wszystkie trzy płyty zespołu. czytaj całość »

Muzyczny Rozsypaniec

Cisza Jak Ta z Kołobrzegu
Nazwa Bieszczadzkich Spotkań ze Sztuką "Rozsypaniec" nawiązuje do jednego z najpiękniejszych szczytów Bieszczadów Wysokich. Teraz kojarzyć się będzie jeszcze z piosenką, napisaną specjalnie dla festiwalu przez grupę Cisza Jak Ta. czytaj całość »

Nowość Varsovii Manty

Marek Kaim
W połowie maja br. Marek Kaim przesłał nam informację o tym, że wraz z zespołem zakończył sesję nagraniową materiału na nową płytę Varsovii Manty, pt. "Między nami Słowianami". U nas już fragmenty do odsłuchania! czytaj całość »

Yarmak na Folkowo

Zespół Yarmak
Podczas pierwszego i drugiego dnia tegorocznej edycji festiwalu Folkowo w Ostródzie odbył się konkurs, w którym zaprezentowało się piętnastu wykonawców. Na dwóch scenach słychać było całą różnorodność folku.
czytaj całość »

Ładna nuta biłgorajska

Tańce w Dylu
"Piejo kury, piejo / ni majo koguta / oj ładna, to jest ładna biłgorajska nuta" - śpiewa Anna Malec z Jędrzejówki. Kiedyś, wraz z Kapelą Bździuchów z Aleksandrowa, była wizytówką powiatu biłgorajskiego. czytaj całość »

Nie boją się wiatru

Yank Shippers z okładki
Zespół Yank Shippers, grający folk morski znów wydał płytę. Nowy skład, nowy charakter, nowy materiał. Dzięki uprzejmości zespołu na naszych łamach można odsłuchać utwór tytułowy pt. "Nie bój się wiatru". czytaj całość »

Rudzkie Dni Celtyckie

Donegal na Dniach Celtyckich
Celtowie na Śląsku mają się dobrze. Zwłaszcza tego lata w Rudzie Śląskiej, gdzie po raz szósty, w klimatycznym parku przy MDK oraz tajemniczych wnętrzach pubu Druid, odbędą się "Dni Twórczości Celtyckiej". czytaj całość »

Płyty Beltaine rozdane

Tríú dla zwycięzców
W piątek opublikowaliśmy wstępne wyniki konkursu "Podaruj płytę Beltaine". Dziś podajemy ostateczną listę 50 osób, które otrzymają najnowszą płytę zespołu, zatytułowaną "Tríú".
czytaj całość »

Heejjjj Folkowo!

Rednex
Zaczęło się od tęsknoty za góralską muzyką. Mariusz Kuś, góral z pochodzenia, zorganizował na Warmii i Mazurach pierwsze koncerty w 2006 r. Za tydzień już po raz 5 będzie nad jeziorami Folkowo! czytaj całość »

Podarowali płyty Beltaine

Nasza nagroda w konkursie
Zakończył się nasz facebookowy konkurs "Podaruj płytę Beltaine", w którym można było podarować  "Tríú" znajomym. Te 50 osób, które zebrały najwięcej wirtualnych CD, otrzymają od nas tą prawdziwą. czytaj całość »

Carrantuohill niezmordowany

Carrantuohill
Jeszcze nie ulotnił się zapach farby drukarskiej z okładki nowego wydawnictwa pt. "Celtic dream", które dopiero co ujrzało światło dzienne a już Bogdan Wita z Carrantuohill zapowiada kolejną płytę zespołu. czytaj całość »

Dervish i North Cregg w Polsce

Dervish
Po raz 63 w Szczecinie organizowane są "Dni Morza". Zlotom oldtimerów (łodzi z duszą), jachtów towarzyszyły zwykle koncerty szantowe. W tym roku będzie inaczej. Tym razem na "Scenie pod Gwiazdami" Polska spotka Irlandię. czytaj całość »

Konkursowicze górą

Barbara Derlak (Chłopcy kontra Basia)
Pierwsze zwycięstwo. Duża liczba zgłoszeń do konkursu festiwalu Folkowo oraz wyrównany poziom wykonawczy stały się przyczyną zmiany decyzji organizatorów co do liczby zespołów, które staną do "walki" o nagrody. czytaj całość »

Lá Nua - Nowy dzień

Lunasa
Choć nie da się jej kupić w Polsce, ale można ją zdobyć przez internet, dlatego warto o niej wspomnieć. Miesiąc temu pojawiła się na rynku kolejna płyta, rewelacyjnej grupy grającej irlandzki folk - Lúnasy. Trasa promocyjna "Lá Nua" trwa. czytaj całość »

Celtic dream w Rudach

Celtic dream
Pod koniec ubiegłego roku odbył się koncert w niezwykłym miejscu. Carrantuohill przedstawił swój nowy program "Celtic dream" w Bazylice Wniebowzięcia NMP w Rudach. Właśnie ukazało się DVD z zapisem tego koncertu. czytaj całość »
«1, 2, 3 - 33, 34, 35, 36, 37»
Pokaż menu