Folwark znów ożyje

Nowy festiwal w Przelewicach
Kamil Piotr Piotrowski, 11 sierpnia 2010
Folwark w Przelewicach
Fot. Press
W malowniczej wsi Przelewice, na terenie zabytkowego folwarku, postanowiono zorganizować imprezę, która połączy sztukę ludową ze współczesną muzyką folkową w cudnych okolicznościach przyrody.

Festiwal Sztuki Ludowej "Folwark", którego pierwsza edycja odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia w Przelewicach i Szczecinie, ma ciekawy pomysł. Na terenie dawnego folwarku postanowiono zorganizować imprezę, której założeniem jest "promowanie młodej sztuki ludowej, muzyki folk, która dawno przestała być odtwórcza, a zajęła się poszukiwaniem nowych brzmień łącząc elementy tradycji z nowoczesnymi stylami w muzyce". Organizatorom, Fundacji "Live Art" ze Szczecina, udało się zaprosić znane i ciekawe polskie grupy folkowe (Żywiołak, Psio Crew, Otako, Zielony Pomidor Sound System, Dikanda, Kapela ze Wsi Warszawa, Roberto Delira & Kompany) oraz skromną ale ciekawą reprezentację zespołów zagranicznych (Kerekes Band z Węgier, Karolina Kameberska z Czech). Festiwal podzielony jest na dwie części, pierwsza w dn. 13-14.08 odbywać się będzie w Przelewicach, druga w Szczecinie, w Domu Kultury "Słowianin".
Jak piszą do nas organizatorzy:

- "Powstanie festiwalu to jeden z elementów szerszej idei stworzenia na terenie zabytkowego folwarku w Przelewicach regionalnego centrum kultury i sztuki ludowej".
Trzymamy zatem kciuki za powodzenie projektu i zapraszamy do Przelewic i Szczecina.


"Folwark Festiwal", Przelewice/Szczecin, 13-15.08.2010

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu