Nowość od Eleanor

Premiera "I'd rather go blonde"
Wojciech Małota, 17 września 2010
Euroszanty & Folk 2008
Fot. Kamil Piotrowski
Dzisiaj do sprzedaży trafiła ósma studyjna płyta Eleanor McEvoy. Na razie można ją kupić jedynie w Irlandii. Fani z Polski będą musieli zaczekać jeszcze trzy dni, bo na ogólnoświatowym rynku album pojawi się 20 września.

Eleanor McEvoy zdobyła w Polsce wielu oddanych fanów, gdy w 2008 roku wykonała dwa koncerty w Sosnowcu, podczas pierwszej edycji festiwalu World Fusion Music Festival, który wtedy odbywał się pod hasłem "Euroszanty & Folk".

Następnie podjęła współpracę z polskim zespołem Banana Boat, której owocem był, wydany w 2009 roku, singiel zatytułowany "A Little A Cappella: Polish-Irish Harmony". Także i tym razem polscy słuchacze byli zachwyceni. Swoje uznanie dla artystów wyrazili głosując na utwór pt. "Little Look" na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia, na której piosenka utrzymywała się przez 13 tygodni, zajmując, w szczytowym momencie, 26 miejsce.

Nowy album nosi tytuł "I'd rather go blonde". Tak o sobie i płycie mówi sama piosenkarka:

Staram się wyrażać jasno i uczciwie. Byłam dziwną, otyłą dziewczyną w okularach, która musiała chodzić po szkole na lekcje gry na skrzypcach. Nauka śpiewu i gry na instrumentach, gra z innymi i pisanie były ucieczką. Ten album jest w całości o mnie i jestem z niego bardzo dumna.

Z niecierpliwością czekamy na moment kiedy będziemy mogli kupić tę płytę i posłuchać najnowszych utworów Eleanor McEvoy.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu