WIEŚCI

1, 2, 3 - 35, 36, 37»

XXIX Ethnofestiwal Wielu Kultur i Narodów

Już po raz dwudziesty dziewiąty Czeremcha będzie gościła fanów folku z całej Polski. Tym razem, w gościnnych plenerach tutejszego GOK zaprezentuje się dwanaście zespołów muzycznych oraz teatry z Polski i z zagranicy. czytaj całość »

Suferi, Trawy i Kamienie, Prusinowski

Trawy i Kamienie
W tym roku podczas jednego z najbardziej prestiżowych festiwali folk&roots nie tylko w Niemczech ale i Europie pojawi silna polska reprezentacja, dwie grupy debiutantów i jedna uznana w świecie. Popłynie też opowieść o polskiej scenie. czytaj całość »

WoWaKin zawirują na Pl. Małachowskiego

Wowakin
Potańcówka to przestrzeń, w której muzyka, śpiew i taniec stanowią jedność, a publiczność muzykuje razem z wykonawcami. Plac Małachowskiego od dwóch sezonów jednoczy w kultywowaniu folkloru muzycznego, czerpiąc z jego tradycji i prądów. czytaj całość »

Gdy Zamek będzie etnoportem

 Las Lloronas
Organizatorzy 17 edycji Festiwalu Muzyki Świata „Ethno Port” w Poznaniu znów zapraszają fanów folku, etno, world music w niezwykłą muzyczną podróż, w której poznacie siedemnastu artystów pochodzących z trzech kontynentów. czytaj całość »

W cieniu Rudolstadt Festival

Eric Bibb
W tym roku 32. edycja uznanego w świecie Rudolstadt Festival zbiega się w czasie z mistrzostwami piłkarskimi EURO2024, które także odbywać się będą w Niemczech. Muzycy z ponad 30 krajów jednak nie muszą rywalizować o uwagę fanów futbolu. czytaj całość »

Wirtualne Gęśle po raz 21.

Zrzut strony plebiscytu
W połowie marca wystartowała już dwudziesta pierwsza edycja internetowego plebiscytu na folkową płytę roku WIRTU@LNE GĘŚLE. Internauci oddając głos wybiorą najlepszą folkową płytę, która ukazała się w Polsce w 2023 roku. czytaj całość »

Do Krakowa na morski folk

42 Festiwal Shanties

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Shanties” to jeden z najważniejszych festiwali żeglarskich w Polsce. Jego renoma sięga daleko poza granice Polski. Nagrody tego festiwalu należą do najcenniejszych na scenie żeglarskiej.

czytaj całość »

Kolędy na białym winylu

Grzegorz Mazur
Dziesięć tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek, dwadzieścia akustycznych instrumentów, stara, drewniana chata w Górach Świętokrzyskich, dwoje muzyków, dwa miesiące nagrań a w efekcie płyta wydana na winylu i kompakcie. czytaj całość »

Po raz trzydziesty trzeci

Mikołajki Folkowe to legendarny od lat festiwal, który niezmiennie przyciąga w ciemne i zimne grudniowe wieczory rzesze fanów folku do lubelskiej Chatki Żaka. W tym roku 33-cia edycja przyniesie z sobą, jak zawsze, wiele atrakcji. czytaj całość »

The Rumpled znów u nas

The Rumpled
Po raz drugi do Polski, z trzema koncertami w ramach nowej trasy zawita kapela The Rumpled – zespół folk-rockowy założony w Trydencie w 2013 roku. Zapraszają pub Spółdzielczy Rzeszów, Browar Dukla, fabryka kultury Zgrzyt. czytaj całość »

Galicja gospodarzem WOMEX

WOMEX 2023
Uroczyste otwarcie 29. edycji Targów WOMEX w Palacio de la Ópera w A Coruña w Galicji potwierdziło pozycję Hiszpanii jako tętniącego życiem centrum muzyki i kultury, świecącego przykładem interakcji i integracji międzykulturowej. czytaj całość »

Sąsiedzi zapraszają na Folk nad Przemszą...

4 Folk nad Przemszą – Pieśni wędrowców
Po raz piąty Fundacja Folk24 oraz Miejski Klub im. Jana Kiepury zapraszają na koncert z cyklu „Folk nad Przemszą – Pieśni wędrowców”. Tym razem drogą morską powędrujemy, a popłyną z nami Banana Boat, Perły i Łotry i Sąsiedzi. czytaj całość »

Koncert z Bajki Mizia & Mizia Blues Band

Mizia & Mizia Blues Band w klubie Bajka
Centrum Kultury Agora oraz Fundacja Folk24 zapraszają na specjalny koncert, w ramach którego celebrować będziemy premierę podwójnego winyla zespołu, zatytułowanego „Koncert z Bajki” oraz obchody Polskiego Dnia Bluesa. czytaj całość »

Celtic punk-folk z Włoch

The Rumpled
Niemała gratka czeka na miłośników celtyckiego punkfolku w najbliższy weekend. Do Polski bowiem na dwa koncerty przyjedzie włoski reprezentant tego nurtu, zespół The Rumpled. Spotkacie go w Nowym Sączu i w Polańczyku. czytaj całość »

Czeremcha z muzyką, filmem i książką

Czeremcha po raz dwudziesty ósmy będzie gościć fanów folku z całej Polski i nie tylko. Tegoroczna edycja to przede wszystkim klasyka folku w piątek i nowości w sobotę. Tradycyjnie też nie zabraknie wydarzeń towarzyszących festiwalowi. czytaj całość »

Premiera od zespołu Sąsiedzi

"Upiorny dług" okładka singla
Dziś w sieci miała miejsce premiera nowego singla śląskiej formacji Sąsiedzi. Autorski utwór zainspirowany pewną opowieścią opublikowaną w XVIII w. nieźle namieszał podczas tegorocznej edycji festiwalu „Shanties” w Krakowie. czytaj całość »

Tęgie Chłopy i SEKUNDa w Rudolstadt

SEKUNDa
Od samych początków Festiwalu Muzyki Folkowej w Rudostadt występują tam także zespoły z Polski. Pierwszym wykonawcą, który pojawił się w programie festiwalu był Kwartet Jorgi. W tym roku będą to Tęgie Chłopy i duet SEKUNDa. czytaj całość »

Szesnasty raz ethno w porcie

Ethno Port Poznań
Rozpoczynamy odliczanie do festiwalu Ethno Port w Poznaniu – wielkiego święta muzyki, kultury i tradycji świata. W programie: 14 koncertów zespołów z wielu zakątków globu, a także warsztaty, spotkania, akcje społeczne i kiermasz. czytaj całość »

Azjatyckie Ogrody Dźwięków

Via Trio z Korei Południowej
W połowie czerwca w Katowicach odbędzie się już po raz jedenasty bardzo roztańczony i klimatyczny festiwal, który tym razem przeniesie nas muzycznie aż do Azji. W tym roku skromniejsza edycja, ale dźwięków i wrażeń oraz emocji nie zabraknie. czytaj całość »

Globaltikanie poświętują w Parku Kolibki

Festiwal Muzyki Świata Globaltica
Głównym celem festiwalu kultur świata w Gdyni jest pokazywanie wielokulturowości, zaznajamianie z odmiennymi tradycjami i religiami. W tym roku już po raz osiemnasty do Parku Kolibki zjadą artyści z różnych regionów, nurtów i sztuk. czytaj całość »

Amigo The Devil w Warszawie

Amigo The Devil, znany amerykański songwriter, wychodzący muzycznie poza wszelakie szufladki, przybędzie z początkiem czerwca po raz pierwszy do Polski. Szykuje się niezła gratka dla fanów nie tylko folku, americany czy country i bluesa! czytaj całość »

Rudolstadt znów imponuje

Rudolstadt
Największy niemiecki festiwal muzyki roots, folk i world music na stałe, mamy nadzieję, wraca do kalendarza festiwalowego. W pierwszy weekend lipca klimatyczne miasteczko w Turyngii po raz 31. zabrzmi muzyką świata, w tym z Polski. czytaj całość »

Jesse Cook z płytą Libre w ten weekend

Jesse Cook w NFM
Jesse Cook – niekwestionowana gwiazda world music, król rumba flamenca i mistrz gitary akustycznej ponownie zawita do Polski. W najbliższy weekend w bielskiej Cavatina Hall i Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu zapromuje nową płytę. czytaj całość »

Wirtualne Gęśle ogłosiły dziesiątkę

Finałowe płyty Wirtualnych Gęśli
Od dwudziestu już lat Internetowy Plebiscyt na Folkową Płytę Roku „Wirtualne Gęśle” organizując konkurs w Internecie dla miłośników muzyki folkowej promuje wydawnictwa i artystów. Ogłoszono już finałową dziesiątkę tegorocznej edycji. czytaj całość »

Zagrają dla Fundacji Folk24

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska
Po raz pierwszy Andrzej Korycki i Dominika Żukowska zagrali dla Fundacji Folk24 w 2013 r. w Kinoteatrze Rialto w Katowicach. Następne koncerty miały już miejsce w Gliwicach. Tak jak kolejny, już w najbliższą niedzielę. Bądźcie z nami. czytaj całość »

Mikołaje i Joryj Kłoc wespół w zespół!

Już 27 kwietnia ukaże się piętnasty album lubelskiej Orkiestry św. Mikołaja pod tytułem "Muza - Muzyka Pogranicza". Płyta została nagrana wspólnie z ukraińskim zespołem Joryj Kłoc. Płyta zamyka kilkuletni wspólny projekt „Muza – muzyka Pogranicza”. czytaj całość »

Premiera płyty HÉ OYÁTE

HÉ OYÁTE
Jest taka pieśń, która zawsze na Ciebie czeka. Przypomina o tym, co najprostsze. Otwórz serce, poszerz zrozumienie, otwórz się na prapamięć tego, kim naprawdę jesteś. Jesteś pieśnią, a pieśń jest Tobą. Weź głęboki oddech i uwolnij ją. czytaj całość »

Dwa lata Radia Danielka

Radio Danielka
Dwa lata temu, na początku marca w internecie po raz pierwszy pojawiło się Radio Danielka. Grupa pasjonatów, w reakcji na otaczającą nas – i ciągle kurczącą się – mizerotę medialną postanowiło coś z tym zrobić. Zrobili radio. czytaj całość »

Naczelny Folk24 nagrodzony na Shanties

Statuetka festiwalu Shanties
W miniony weekend odbyła się 43 edycja Festiwalu „Shanties” w Krakowie, najważniejszego dla sceny folku morskiego w Polsce i jednego z kilku liczących się w świecie. Wśród nagrodzonych w tym roku także redaktor naczelny Folk24.pl czytaj całość »

Kraków nie tylko dla szantyfanów

Shanties 2020 w Krakowie
Pierwszy raz Festiwal „Shanties” odbył się w październiku 1981 r., a po roku przerwy, już w lutym, jego druga edycja. Od tamtego czasu, co roku do Krakowa ściągają fani piosenek żeglarskich oraz szant, z całej Polski, a nawet ze świata. czytaj całość »

The Fairy Folk Tour 2023

Trasa „The Fairy Folk Tour” rusza z kopyta już pod koniec marca 2023. Na koncertach w sześciu miastach pojawi się wiele zespołów z polskiej sceny folk metalowej oraz kapele zagraniczne. Będzie różnorodnie i ciekawie! czytaj całość »

Bloodywood w Hybrydach

Wywołali sensację wrzucając do sieci “anty-popowe” przeróbki znanych przebojów. Nie dali się jednak zaszufladkować jako viralowy cover band i autorskim materiałem udowodnili, że mają jeszcze dużo do powiedzenia. czytaj całość »

Karpaty Magiczne wracają

Karpaty Magiczne
Po latach ciszy znów w Warszawie wystąpią Anna Nacher i Marek Styczyński, czyli kultowy już dla wielu, choć nie jest to zespół stricte folkowy – projekt Karpaty Magiczne / Magic Carpathians. Koncert odbędzie się w Wolskim Centrum Kultury. czytaj całość »

"Blackleg Miner" w kopalni Guido

Blackleg Miner video North Cape
Gorąco w czas przedświąteczny na Górnym Śląsku w nurcie folku morskiego. Jak nie premiera singla na „innym” nośniku, to premiera teledysku. Grupa North Cape przygotowała swoją wersję słynnego brytyjskiego folksongu. czytaj całość »

Pierwszy w świecie taki singiel

Pakiet „Sąsiedzi – Here's A Health |2001-2021”
Zespół folkowo-szantowy Sąsiedzi z Gliwic oraz firma muzyczna Yayuma z Katowic podsumowali właśnie wspólny projekt wydawniczy, którego pomysłodawcą i wydawcą była Fundacja Folk24. A było co świętować. czytaj całość »

Kilka nowości w Chatce Żaka

Orkiestra św Mikołaja
Grudzień tradycyjnie należy do jednego z najstarszych festiwali na naszej etnofolkowej scenie. Już po raz 32. na legendarnej scenie Chatki Żaka w Lublinie zagości międzynarodowy festiwal muzyki ludowej – Mikołajki Folkowe. czytaj całość »

DakhaBrakha znów w Polsce

Dakha Brakha
Po fenomenalnym występie na Open’erze, DakhaBrakha wracają triumfalnie do naszego kraju na trasę klubową! Znany z wyjątkowych show kwartet odwiedzi w listopadzie tego roku pięć miast w Polsce. Szykujcie się na odjazdowe koncerty czytaj całość »

OPPA - bardów święto piosenki

OPPA 2021 – 38 Międzynarodowy Festiwal Bardów
Stowarzyszenie Literacko Muzyczne „Ballada” serdecznie zaprasza na koncerty OPPA 2022 – 39. Międzynarodowego Festiwalu Bardów, który już pod koniec listopada odbędzie się w Warszawie. Co roku to wielkie święto piosenki. czytaj całość »

Worldwide Music Expo rozpoczęte

28 WOMEX – Lizbona 2022
28 edycja WOMEX – Worldwide Music Expo rozpoczęła się wczoraj wieczorem w Lizbonie, stolicy Portugalii, oficjalną ceremonią otwarcia: „Lisbon Sounds”, w jednej z najbardziej historycznych i pięknych sal koncertowych Lizbony. czytaj całość »

Żywioły Dziedzictwa w Nowym Sączu

Kongres Kultury Regionów
Zbliża się jedno z najważniejszych wydarzeń poruszających tematy z zakresu ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego – Kongresu Kultury Regionów. W tym roku spotkanie odbędzie się w Nowym Sączu pod koniec października. czytaj całość »

Folkowcy z Norwegii w Polsce

Norweski zespół folkowy Roy Einar Dreng, Gerrard & Olsen rusza w przedpremierową trasę koncertową do Polski z albumem „Mellom Himmel og Jord”. Odwiedzą aż dziewięć miejscowości. Folk24 jest media patronem tej trasy. czytaj całość »

Piotr Bakal zaprasza do konkursu bardów

38 Międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA 2021
Dyrektor Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej – Piotr Bakal oraz Stowarzyszenie Ballada po raz kolejny zapraszają do wzięcia udziału w konkursie organizowanym w ramach tego największego festiwalu bardów w Polsce. czytaj całość »

North Cape, Sąsiedzi i Bukartyk z AJAGORE

Piiotr Bukartyk i AJAGORE
Czwarta edycja, organizowanego przez Fundację Folk24 i Klub im. Jana Kiepury koncertu „Folk nad Przemszą – Pieśni wędrowców” zbliża się wielkimi krokami. W tym roku spotkają się North Cape, Sąsiedzi i Piotr Bukartyk z Ajagore. czytaj całość »

Koncert z premierą teledysku

Jarmużek/Pakowska
Kto nie załapał się na majową premierę koncertową zespołu Jarmużek/Pakowska we wrocławskiej Synagodze pod Białym Bocianem, tego zapraszamy na kameralny wieczór z wrocławskim duetem w Odra Centrum.
 
czytaj całość »

Plon niesiemy, plon!

Szybkimi krokami zbliża się jesienna równonoc. W Warszawie po raz kolejny odbędzie się celebracja Święta Plonów, połączona ze znakomitą muzyką na żywo i merytorycznymi wykładami. Już w najbliższą sobotę "Plon niesiemy, plon!". czytaj całość »

Folk Fiesta dla Krzyśka

Sierra Manta
„Folk Fiesta – Chwile wspomnień” to koncert poświęcony pamięci Krzysztofa Kubańskiego, oddanego kulturze i przede wszystkim muzyce etno i folk menedżerowi, organizatorowi, dyrektorowi, którego pożegnaliśmy w czerwcu. czytaj całość »

Pereł i Łotrów trzy dekady w folku

Szanty we Wrocławiu 2021
Zbliża się 38 edycja uznanego już od lat na tzw. scenie szantowej festiwalu muzyki morza w Tychach. W tym roku wyjątkowa, bo okraszona zacnym jubileuszem gospodarzy, na który zjadą znamienici goście, w tym dawni członkowie zespołu. czytaj całość »

Brzmienia z Podlasia, Moraw i spod Diablaka

Malownicza Czeremcha już po raz 27. będzie gościła fanów folku z całej Polski. Przez kolejne lata festiwal zdobył uznanie widzów i wykonawców. Tym razem na Podlasiu zaprezentuje się 14 zespołów z Polski i z zagranicy. czytaj całość »

Poczuj saharyjskiego bluesa, posłuchaj kory

African Beats Festival
African Beats Festival to jedno z największych wydarzeń w Europie prezentujących muzykę i kulturę Afryki. Na dodatek odbywające się w Polsce! Tego lata usłyszycie największe gwiazdy afrykańskiego world music. Będzie gorąco! czytaj całość »

PaskudoFonia zaprasza latem

Anna Pasek i Maryleen
Dzięki wsparciu Centrum Kultury „Victoria” gliwicka Fundacja PaskudoFonia, z Anią Pasek „Paskudą” na czele, znów może zaprosić fanów piosenki na cykl letnich koncertów pt. „W amfiteatrze podwórka”. czytaj całość »
1, 2, 3 - 35, 36, 37»
Pokaż menu