Magiczna impreza

Krotoszyn Folk Festival
Kamil Piotr Piotrowski, 9 lipca 2010
Krotoszyn Folk Festival 2009
Fot. Maciej Karolewski
Już na początku sierpnia, w Krotoszynie odbędzie się czwarta edycja, bardzo ciekawego i podobno "magicznego" Krotoszyn Folk Festival. Przez dwa dni na scenie będzie królować muzyka inspirowana przeróżnymi źródłami.

Na początku lat 90 ubiegłego wieku, w Krotoszynie powstał "Folk Fest". Impreza ta szybko stała się znana i zyskała renomę wśród miłośników folkowego grania. "Folk Fest" w Krotoszynie odbywał się w latach 1993-2001. Reaktywowano go w 2007 r. pod nazwą "Krotoszyn Folk Festival" i jak zapowiada organizator, Krotoszyńskie Centrum Kultury - będą trzymać fason.

W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych wstęp na imprezę jest bezpłatny, a na plenerowej scenie zobaczymy w ciągu dwóch dni:

W materiałach czytamy, iż: "Krotoszyn FOLK Festival wpisuje się w kalendarz najważniejszych festiwali muzyki folkowej Europy takich jak: TFF Rudolstadt (Niemcy), Openair - Folkfestival Duisburg (Niemcy), Bardentreffen Nürnberg (Niemcy), Kaustinen (Finlandia), Odense Folk Festival (Dania), Tonder Festival (Dania), Folkwoods (Holandia), Ariano Folkfestival (Włochy)".

Krotoszyński Ośrodek Kultury organizując ten festiwal chce udowodnić widzom, iż "ludowe muzykowanie to wciąż żywe zjawisko, którego nie można zamykać w skansenach, oraz, że czerpiąca z niego współczesna muzyka folkowa rozwija się intensywnie i w interesujących kierunkach". Czy każdy z widzów, już na początku sierpnia, będzie mógł w Krotoszynie odnaleźć coś dla siebie - czas pokaże. My zapraszamy do Krotoszyna w dniach 6-7 sierpnia.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu