Żywa kultura żaków

Przegląd Studencki we Wrocławiu
Kamil Piotr Piotrowski, 11 listopada 2010
Studencki przegląd we Wrocławiu
Fot. Michał Wajnchold
Wrocławski Przegląd Kultury Studenckiej to cykliczna impreza, organizowana w ramach projektu "W górach jest wszystko co kocham". Obejmuje zarówno koncerty gwiazd sceny studenckiej, jak i konkurs. W tym roku czeka nas 6 edycja.

Projekt "W górach jest wszystko co kocham" funkcjonuje od wielu, wileu lat. Grupa przyjaciół, muzykujących turystów, pewnego dnia postanowiła ubrać w jakieś organizacyjne łamy to, co robili do tej pory i śpiewać piosenki turystyczne i studenckie nie tylko w górach, ale podczas regularnych spotkań w salach teatralnych, klubach, domach kultury. Zrodził się cykl koncertów i wydawnictw płytowych, mających na celu promocję zespołów sceny turystycznej i poetyckiej.

Festiwale piosenki turystycznej to jedno, ale pewnego dnia zrodził się pomysł, by zorganizować pod auspicjami projektu, także coś co da szansę promocji nie tylko już istniejącym grupom. Tak narodził się Wrocławski Przegląd Kultury Studenckiej, który w tym roku będzie miał już szóstą edycję. Oczywiście, zgodnie z nazwą, oprócz koncertów zaproszonych gwiazd, w programie bardzo ważny jest konkurs. Konkurs dla tych, którzy chcieliby przedstawić swoją lub zinterpretować na swój sposób cudzą twórczość i w ten sposób objawić się światu (jeszcze do soboty można się zgłaszać). WPKS odbędzie się w dniach 19-21.11.2010, a koncerty będą miały miejsce w Akademickiej Stołówce na Wybrzeżu Wyspiańskiego 27.

W piątek w ramach koncertu "Nie ma rzeczy niemożliwych!" zagrają: Saskia, Żeby Nie Piekło, Bez Zobowiązań, Słodki Całus od Buby, Na Bani.

W sobotę, odbędzie się koncert konkursowy, a wieczorem główny, podzielony na dwie części. W pierwszej pt. "Dom, który moją puentą!" - wystąpią grupy Caraboo i Dzień dobry oraz solista Roman Romańczuk, w drugiej pt. "Góry i ludzie z nieba schodzą" gośćmi wrocławskiej publiczności będą Chwila Nieuwagi, Dom o Zielonych Progach, Ze Starej Szuflady i YesKiezSirumem.

Niedzielne koncerty, zatytułowane "Niechaj zalśni Bukowina!", to koncert laureatów konkursu oraz Apolinarego Polka i Mateusza Trandy, grupy FartWolnej Grupy Bukowina i Lubelskiej Federacji Bardów.

 

6 Wrocławski Przegląd Kultury Studenckiej, 19-21.11.2010, Wrocław.

Portal Folk24 jest patronem medialnym tej imprezy.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu