In Tone Nation

"Nowa", celtycka formacja
Kamil Piotr Piotrowski, 6 grudnia 2010
The Tone Nation
Fot. Grzegorz Tomaszewicz
Choć tyle się mówi o spadku popularności muzyki irlandzkiej w Polsce, wciąż pojawiają się nowe grupy, które chcą tą muzykę grać i propagować. Może nie do końca można mówić o nowości, ale powstanie nowej grupy jest faktem.

The Tone Nation to formacja bardzo młoda z nazwy, ale jednocześnie bardzo doświadczona, doświadczeniem poszczególnych jej muzyków. Oficjalnie debiutowali pod tą nazwą 22 października w teatrze "Rampa", co świadczy na ich korzyść i rekomenduje jako uznanych muzyków. To trio, które w repertuarze ma zarówno tradycyjną muzykę Irlandii, współcześnie aranżowaną, ale także własne kompozycje. Zespół wykorzystuje instrumentarium charakterystyczne dla irlandzkiego folkloru, a tworzą go wykonawcy:

znani już z Balkan Sevdah, Danar, Dullahan, 4 Non Brets, Greenwood, Maayan czy Stela. 
Każdy z osobna, od wielu lat, zgłębia tajniki celtyckich tradycjii muzycznych (w kręgu ich zainteresowań znajduje się również muzyka bretońska), gra liczne koncerty w kraju i za granicą. Muzycy The Tone Nation współpracują z ursynowskim Domem Sztuki i tancerzami z zespołu Reelandia, a także animują kulturę irlandzką w Polsce organizując sesje muzyczne.

Zwykle można ich posłuchać w warszawskim Jimmy Bradley's Irish Bar, gdzie grają już regularne koncerty. Szczegóły w naszym dziale "koncerty".

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu