Kopciuszek po irlandzku

Jubileusz "Salake"
Kamil Piotr Piotrowski, 26 listopada 2010
Salake i Carrantuohill
Fot. Kamil Piotrowski
Zespół Carrantuohill wielokrotnie występujący już w Gliwickim Teatrze Muzycznym, tym razem podjął wyzwanie opracowania wspólnego programu z dziecięco-młodzieżową formacją taneczną Salake. To oryginalny prezent urodzinowy.

Wydawałoby się, że gdy na scenie pojawia się zespół Carrantuohill z towarzyszeniem dziecięco-młodzieżowej formacji tanecznej "Salake", to należałoby napisać, że oto dojrzałość i profesjonalizm wspiera młodość i brak doświadczenia. Jednak w przypadku tego drugiego zespołu czegoś takiego napisać już raczej nie można.

Owszem, młodość w Salake jest wszechobecna, ale brak doświadczenia już niekoniecznie. Bowiem "Zespół Form Tanecznych SALAKE", jako szkoła, istnieje już od 1990 roku. Ze znaczącymi sukcesami prowadzą go, w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach, Joanna i Adam Koćwin, pasjonaci muzyki i tańca. Pod ich okiem zespół Salake zdobywał nagrody na najważniejszych festiwalach i konkursach tańca i stepu irlandzkiego w Polsce i zagranicą.

Salake to m.in. 5-krotny laureat nagrody Grand Prix oraz 19-krotny laureat pierwszego miejsca i 2-krotny zdobywca tytułu Mistrza Polski IDO (Międzynarodowej Organizacji Tańca, zrzeszającej ponad 250 000 tancerzy). W tym roku Salake zdobyło złoty medal w kategorii step oraz Puchar dla Najlepszej Formacji na Mistrzostwach Świata w Tańcu Dzieci i Młodzieży "Dance World Cup 2010" we Włoszech.

Będzie zatem co świętować, 12 grudnia, w Teatrze Muzycznym w Gliwicach, podczas jubileuszu 20-lecia. Salake zaprezentuje się w klasycznym widowisku muzyczno-tanecznym. Jubileuszowe przedstawienie oparte będzie oczywiście na celtyckiej muzyce i tańcu irlandzkim, ale młodzi tancerze zaprezentują spektakl nawiązujący do bajki o... Kopciuszku.

A wszystko w oprawie muzycznej zespołu Carrantuohill.

Jubileusz 20-lecia Salake, Salake & Carrantuohill, Teatr Muzyczny, Gliwice, 12.12.2010

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu