Zmiany na PPP

Rusza sezon szantowych festiwali
Kamil Piotr Piotrowski, 27 grudnia 2010
Poszedłem na Dziób
Fot. Kamil Piotrowski
Zimowa edycja tyskiego festiwalu "Port Pieśni Pracy" od wielu już lat otwiera kolejne sezony żeglarskiego muzykowania. W tym roku w Tychach kilka nowości ale też powrót do paru sprawdzonych już rozwiązań.

Zimowa edycja, jednego z najmłodszych festiwali żeglarskich - "Portu Pieśni Pracy", odbędzie się po raz dwunasty w Tychach. Pierwsza edycja miała miejsce w roku 2000, zimą. Wtedy jeszcze były to "Pieśni Po Pracy". Rok później, obok edycji zimowej, pojawiła się też letnia. I tak jest do dziś, choć najbliższy, zimowy "Port..." przebiegnie pod znakiem rewolucyjnych zmian.

Po pierwsze zmienił się termin festiwalu. Tym razem nie ostatni weekend stycznia, a przedostatni, 21-22.01.2011. Po drugie uległa zmianie formuła konkursu młodych wykonawców. Mniej grup ale z dłuższymi programami i nie w osobnym koncercie ale na przemian z gwiazdami piątkowego wieczoru.

- "Do konkursu w tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy dopuścić grupy z perkusją w składzie" - zapowiada jeden z organizatorów, Wojciech "Muzyk" Harmansa. I to jest rewolucyjna zmiana! Do tej pory organizatorzy PPP, jeszcze kilka lat temu, nie dopuszczali takich grup nawet do udziału w koncertach gwiazd. Ot, znak naszych czasów.
Pozostałe koncerty to nocna, piątkowa premiera płyty młodego zespołu "Bez Paniki", sobotni koncert główny (planowany udział m.in. Banana Boat, Prawdziwe Perły i folkowiec Chris Ricketts z Anglii) oraz powrót do nocnego muzykowania w Browarach Tyskich. Kolejna dobra wiadomość to to, że w tym roku, po krótkiej przerwie, edycja zimowa znów wraca na scenę tyskiej Szkoły Muzycznej.

Port Pieśni Pracy, 21-22.01.2011, Tychy

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu