Tosia zaprasza do stołu

Posłuchaj "Tanga o świcie" z nowej płyty
Kamil Piotr Piotrowski, 19 grudnia 2010
Turkusowy stół - fragment
Fot. Paweł Pawlak
Aż sześć lat musieli czekać na kolejną płytę fani Antoniny Krzysztoń, pieśniarki folkowej o magicznym, poruszającym głosie. W pełni autorski materiał pojawił się we wrześniu, wkrótce także koncert promocyjny.

Nowa płyta nosi tytuł "Turkusowy stół". Znalazło się na niej 15 autorskich utworów i tak jak na poprzednich wydawnictwach są to piosenki pełne zadumy, nastroju, liryzmu. Fani tej artystki nie powinni się zawieść.

- "Ponad rok temu pojechałam do pewnego zakonu, żeby się nieco wyciszyć, ale także z nadzieją, że może coś się "zrodzi". Dni było sześć i powstało sześć piosenek! Tak dowiedziałam się, że nowa płyta powstanie"  - pisze Antonina w książeczce do płyty.

Planowany na ten rok koncert promocyjny, z powodów organizacyjnych, jak podaje wydawca, agencja MTJ, został przeniesiony i odbędzie się 4 lutego w Teatrze "Studio Buffo". Podczas koncertu artystka oczywiście wykona piosenki z najnowszej płyty, i to w towarzystwie licznych gości, ale także te z poprzednich wydawnictw.

Dla naszych czytelników mamy w prezencie do odsłuchania utwór "Tango o świcie", otwierający płytę. Mamy nadzieję, że wam się spodoba.

Tango o świcie

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu