ČAČI VORBA na szczycie

Songlines Top of the World
Kamil Piotr Piotrowski, 9 grudnia 2010
ČAČI VORBA
Fot. Radek Bułtowicz
Kolejne światowe wyróżnienie dla płyty "Szczera mowa" polskiej grupy ČAČI VORBA. Tym razem brytyjski magazyn Songlines umieścił płytę wśród najlepszych tytułów world music wydanych w ub. roku. Gratulujemy znów!

Po nagrodzie niemieckich krytyków muzycznych (pisaliśmy o tym tu) to kolejne, tak znaczące wyróżnienie dla polskiej grupy ČAČI VORBA i ich płyty "Szczera mowa". Redakcja prestiżowego, brytyjskiego czasopisma "Songlines" uhonorowała album tytułem "Top of The World". Ranking opublikowany został w najnowszym, 73 numerze magazynu (styczeń/luty 2011) i obejmuje 10 najlepszych, zdaniem redakcji, albumów z muzyką świata.

"Szczera mowa", albo raczej "True Speech" znalazła się obok albumów takich wykonawców jak Kronos Quartet czy Huun Huur Tu. Utwór "Doar o mama", otwierający wyróżnioną płytę, zostanie zamieszczony na specjalnym CD dołączonym do najnowszego wydania magazynu i ukaże się w nakładzie 20 tys. egzemplarzy. To wspaniała promocja muzyki ČAČI VORBY w świecie.

W recenzji autorstwa Simona Broughtona, redaktora naczelnego Songlines, jednego z czołowych krytyków muzycznych, czytamy, że to:

- "Jedna z najbardziej skrywanych tajemnic polskiego folku".

Mamy nadzieję, że dzięki dwóm ostatnim nagrodom muzyka ČAČI VORBY przestanie być dla wielu tajemnicą. Całemu zespołowi ponownie szczerze gratulujemy i jak dla nas oby takich okazji do składania gratulacji było jak najwięcej.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu