Walka o bramę

Przegląd Konkursowy "Shanties 2011"
Kamil Piotr Piotrowski, 23 grudnia 2010
Znienacka Project
Fot. Kamil Piotrowski
Fundacja "Hals", organizator Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Shanties" w Krakowie, ogłosiła listę zespołów nominowanych do udziału w "Przeglądzie konkursowym Shanties", który tradycyjnie w styczniu poprzedzi festiwal.

Zanim spotkamy się na jubileuszowej, 30 edycji festiwalu "Shanties" w Krakowie, przedsmak wrażeń zafundują nam uczestnicy "Przeglądu konkursowego Shanties 2011". Odbędzie się on tradycyjnie w styczniu, tym razem ósmego, o godz. 19.00 w CK "Rotunda". Dla młodych wykonawców sceny żeglarskiej, występ w Krakowie, na "Shanties" to duże wyróżnienie.

Nic dziwnego, że krakowski przegląd konkursowy budzi zawsze wiele emocji. Jest bramą do zaistnienia w świecie szantowym i nie tak łatwo się do niego dostać. Najpierw trzeba pokazać się w innych konkursach, najlepiej na festiwalach, które swoich laureatów mogą "nominować" do udziału w shantiesowym przeglądzie. Jeśli się nie uda, ostatnią szansą jest otrzymanie zaproszenia bezpośrednio od organizatora, Fundacji "Hals", ale to wymaga sporo pracy i pokazania się w wielu konkursach.

W połowie grudnia ogłoszono listę, tych, którzy wygrali konkurs z nominacją, lub zwrócili uwagę Halsu, i wezmą udział w przeglądzie konkursowym w Krakowie. Są to: Marta Śliwa, Happy Crew, Tomasz Paciorek, Może i My, Indygo, Aura Mesy, Oj Tam, Nok Rei, Shantażyści, Fregata, Kamil Badzioch i Łukasz Zięba, Fucus, Poszedłem na Dziób.

Oceniać ich będzie: Izabela Puklewicz (Flash Creep), Marcin Chatys (Norfolk), Agnieszka Krajewska (Hals), Wojciech Harmansa (Prawdziwe Perły) i Andrzej Brońka.

"Przegląd konkursowy Shanties 2011“, 08.01.2011, klub Rotunda, Kraków

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu