Nowy krąg życia

Donegal prapremierowo
Kamil Piotr Piotrowski, 12 listopada 2010
Donegal
Fot. Dariusz Pakuła
Pierwszego dnia grudnia ukaże się nowa płyta tarnogórskiej grupy Donegal. Od ukazania się poprzedniej minęło aż 5 lat. Materiału z nowego wydawnictwa będzie można posłuchać w sobotę (13.11) na koncercie w  Katowicach.

Kilka dni temu dotarł do nas mail, oczekiwany od jakiegoś czasu, od Adama Anikiela, basisty zespołu Donegal z Tarnowskich Gór, z informacją, o terminie premiery ich nowego wydawnictwa, zatytułowanego "The Circle of Life".

Płyta ukaże się 1 grudnia, znajdzie się na niej 12 utworów, w których, uwaga... znalazły się m.in. elementy stepu irlandzkiego. Wydaniu płyty towarzyszyć będzie, jak na folkowe standardy, bardzo duża akcja promocyjna.

- "Zaplanowana jest duża kampania reklamowa - 15 sekundowy spot reklamowy pojawi się na telebimach w kilkunastu miastach. Najciekawszym miejscem prezentacji spotu będzie telebim na terminalu B lotniska Pyrzowice w Katowicach. Spot będzie się pojawiał co 5 minut/24h na dobę przez 30 dni" - opowiada Adam Anikiel. Rzeczywiście imponujące, oby efekty również takie były.

Płytę nagrywano przez 190 godzin w METStudiu Marcina Woroniuka w Bobrownikach k. Piekar Śląskich. Nagrania realizowano od sierpnia do października b.r.

Jutro (13.11), w katowickim klubie "Old Timers Garage" odbędzie się koncert prapremierowy, szczegóły w naszym dziale "koncerty".


Portal Folk24.pl jest patronem płyty "The Circle of Life" zespołu Donegal

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu