Jest kolejne wydanie

Gazeta Bretońska nr 15
Kamil Piotr Piotrowski, 8 grudnia 2010
Gazeta Bretońska nr 15
Fot. Press
Wydawana przez pasjonatów, nieregularnie, w miarę możliwości i posiadanych środków. Choć te są skromne udało się już wydać piętnaście numerów. Na 16 stronach wszystko o Bretanii, jej kulturze, historii, gospodarce.

W kolejnym wydaniu, piętnastym już, Gazety Bretońskiej, bezpłatnego pisma wydawanego przy Domu Bretanii w Poznaniu możecie przeczytać o tym jak Bretania stała się zależna od Francji i jak kształtowały się stosunki bretońsko francuskie na przełomie dziejów. Pisze o tym Monika Rybak w artykule pt. "La revolte du papier timbre". Opowieść o "Dolinie Świętych", miejscu gdzie stoją gigantyczne posągi bretońskich świętych snuje opowieść Elżbieta Sokołowska w "Dolina Świętych czyli bretońskie Rapa Nui". Znajdziecie też dwie relacje, Jerzego Ziaji z wakacyjnego pobytu w Bretanii (przeczytajcie, zwłaszcza zakończenie, warto wiedzieć co nas czeka, gdy za bardzo zachwycimy się morzem) oraz Tomka Bieli z koncertów Danaru w tej francuskiej krainie Celtów. Jak to w kulturalnym magazynie bywa nie zabrakło też kilku recenzji. Zbiór baśni celtyckich zapowiada się ciekawie.

Gazeta Bretońska ukazuje się od 1999 r, egzemplarze drukowane dostępne są u wydawcy, czyli w poznańskim Domu Bretanii, wersja elektroniczna kilku archiwalnych wydań i tego najnowszego jest tu:

www.dombretanii.org.pl/uploads/cmsUpload/gazeta-bretonska-15.pdf

Gazeta Bretońska, nr 15 (listopad 2010), Dom Bretanii, Poznań

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu