Happy, Happy Crew!

Przegląd do Shanties w Krakowie
Kamil Piotr Piotrowski, 9 stycznia 2011
Happy Crew
Fot. Kamil Piotrowski
Przegląd konkursowy festiwalu "Shanties" to najważniejszy od lat konkurs dla młodych stażem zespołów sceny żeglarskiej. W minioną sobotę 12 wykonawców walczyło o występ na jubileuszowej, 30 edycji krakowskiego festiwalu.

W minioną sobotę, w krakowskim klubie "Rotunda" przed gronem jurorskim stanęło 12 wykonawców, by zaprezentować się w "Przeglądzie konkursowym Shanties 2011". Jury, po wysłuchaniu wszystkich zespołów, zadecydowało, iż cztery z nich zobaczymy pod koniec lutego, podczas jubileuszowego, XXX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej  "Shanties" a będą to:

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Kamil Badzioch za piosenki "Kołysanka taty rybaka" i "Modlitwa rybaka"oraz grupa Może i My za piosenkę "Loolie lay”.

"Przegląd konkursowy Shanties" w Krakowie, to swego rodzaju podsumowanie wszystkich konkursów piosenki żeglarskiej, które miały miejsce w minionym roku. Nominowani są do niego po pierwsze laureaci innych konkursów, które taką nominację mają prawo przyznać, po drugie zespoły zaproszone przez organizatora (Fundację "Hals") w uznaniu całorocznej pracy. Dlatego ten konkurs ma takie znaczenie na "szantowej" scenie.

Jury podkreślało bardzo wysoki poziom konkursu a my gratulujemy zwycięzcom i cieszymy się, iż wśród nich znaleźli się nasi ziomale, bytomska grupa Happy Crew (na zdjęciu powyżej podczas promocji debiutanckiej płyty "Płynąć czas" w Bytomiu).

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu