Pod znakiem fado i tanga

Luty na Ethno Jazz we Wrocławiu
Kamil Piotr Piotrowski, 1 lutego 2011
Gotan Project
Fot. Press
Kolejny miesiąc nieustającego, Ethno Jazz Festiwalu we Wrocławiu przebiegać będzie pod dyktando dwóch nurtów muzycznych. Najpierw ekscytująca dawka portugalskiego fado a później energetyczna mieszanka tanga, dubu i jazzu.

Z pierwszym festiwalowym koncertem zjawi się Teresa Salgueiro. Wokalistka fado, zaczynała karierę w legendarnym zespole Madredeus. Do Wrocławia przyjedzie już jako solistka, z własnym repertuarem pieśni portugalskich i brazylijskich, które znalazły się m.in. na jej pierwszej solowej płycie “Você e eu” wydanej w 2007 r. Na Ethno Jazz Teresa Selgueiro promować będzie też swój najnowszy album pt. “Voltarei à minha Terra”. Koncert odbędize się w Synagodze pod Białym Bocianem - 12 lutego.

Dwanaście dni później do Wrocławia przyjedzie zespół gwiazda, szeroko znany na scenie world music - Gotan Project. Powstał w 1999 r. w Paryżu za sprawą gitarzysty tango - Eduardo Makaroffa oraz producenta i klawiszowca Philippe Cohena Solal, autora m.in. ścieżki dźwiękowej "Europa" Larsa von Triera. Zadebiutowali w 2001 roku płytą "La Revancha del Tango", na której oprócz własnych kompozycji zaaranżowali w nowatorski sposób utwory mistrzów tanga. Na koncie mają już 6 płyt i z pewnością materiał z nich pojawi się podczas koncertów w Polsce. We Wrocławiu Gotan Project gościć będzie 24 lutego.

Szczegóły znajdziecie w naszym dziale "Wydarzenia".

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu