Na PPP z płytą

Premiera w Tychach
Kamil Piotr Piotrowski, 7 stycznia 2011
Prawdziwe Perły
Fot. Kamil Piotrowski
Już za kilkanaście dni, po raz dwunasty zimą, w portowym mieście Tychy, na Śląsku, zabrzmią marynarskie pięśni pracy. Na uczestników czekać będzie m.in. premierowa płyta grupy Bez Paniki dołączona do karnetów.

Festiwal "Port Pieśni Pracy" ma już zapięty program na ostatni guzik. Podczas dwóch dni imprezy będzie można śledzić zmagania "żeglarskiej młodzieży", w tym roku w całkowicie zmienionej formule (zgłoszenie do konkursu do 16.01.2011, regulamin tu). Emocje konkursowe będą łagodzić pieśni morza, znanych w środowisku bardów: Grzegorza "GooRoo" Tyszkiewicza i Jerzego Porębskiego (autora słynnej piosenki pt. "Gdzie ta keja"). Pierwszy koncert zakończy duet z Anglii, Chris Ricketts i Mark Willshire, w bardzo klimatycznym, akustycznym folku, nie tylko morskim. O 23:00 zespół Bez Paniki premierowo przedstawi materiał ze swojej debiutanckiej płyty "Nadspokój". Każdy kto zakupi karnet na cały festiwal otrzyma ją w prezencie.

Sobota to popisy grup ze Śląska: Banana Boat, Indygo, Mechanicy Shanty, Nok Rei, Poszedłem na Dziób i Prawdziwe Perły (gospodarze). Będą szanty (jak przystało) a cappella, będzie folk inspirowany muzyką irlandzką, bluegrass i współczesna piosenka żeglarska.

Oficjalnie to koniec, ale 50 wybranych szczęśliwców (wylosowanych spośród posiadaczy karnetów) będzie mogło uczestniczyć w nocnym afterku w pubie Muzeum Browarów Tyskich.

Wkrótce, w konkursie na naszym profilu na Facebooku będzie można  wygrać 4 karnety wraz z płytami. Bądźcie czujni.

Portal Folk24.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu