Ostatnia sesja Diarmuida

Koncert pożegnalny w Poznaniu
Ewelina Grygier, 14 grudnia 2010
Irish Music Session
Fot. Natalia Warzecha
To będzie z pewnością wydarzenie. Muzycy, z którymi grywał koncerty oraz sesje, jego studenci oraz przyjaciele, których poznał w ciągu 3 lat pracy w Polsce spotkają się na koncercie w Domu Bretanii. Poznań pożegna Diarmuida Johnsona.

Po trzech latach pracy Irlandczyk Diarmuid Johnson, językoznawca, muzyk i poeta opuszcza Polskę. Podczas pobytu w naszym kraju był wykładowcą w Instytucie Filologii Angielskiej na poznańskim Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, gdzie między innymi uczył języka irlandzkiego. Ponadto koncertował z zespołem JRM Band, z którym  w marcu 2009 roku nagrał płytę "Cosa gan bróga". W roku ubiegłym wyreżyserował cieszący się sporym zainteresowaniem spektakl "Eachtra – celtycka podróż" (wym. "achtra" - przyp.red.) w którym wraz z JRM Band wystąpił poznański zespół tańca irlandzkiego Celtica. Spektakl połączył muzykę, taniec z recytowaną w językach celtyckich poezją. Diarmuid Johnson poza działalnością edukacyjną i koncertową z zespołem JRM, często grywał także z lokalnymi muzykami na sesjach muzyki irlandzkiej oraz organizował warsztaty fletowe i wieczorki poetyckie.

Na koncercie pożegnalnym, zorganizowanym przez poznański "Dom Bretanii" wystąpi on z przyjaciółmi i znajomymi, z  którymi muzykował podczas swojego pobytu w stolicy Wielkopolski. Zagrają m.in. Monika Kuś, Przemysław Wawrzyniak, Gwerenn w trzy osobowym składzie: Julia Sielicka, Kuba Kluczyk, Patryk Hołoga, Ewelina Grygier oraz zespół JRM Band. Podczas wieczoru usłyszymy melodie irlandzkie, bretońskie, walijskie oraz polskie.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu