Pierwotna sztuka beatu

Etniczne rytmy na DVD
Kamil Piotr Piotrowski, 9 stycznia 2011
Natural Beat Band i goście
Fot. Kamil Smuga
Etniczne rytmy, perkusyjne instrumenty i wokalizy, podkreślające klimat dawnych czasów, zmuszające słuchacza do uruchomienia wyobraźni i oddania się bez reszty pierwotnemu rytmowi. Ot, natural beat...

W lutym ukaże się nowa produkcja grupy Natural Beat Band - koncertowe DVD. NBB to formacja grająca muzykę improwizowaną, opartą na mocnej sekcji rytmicznej. Skład sformował się wiosną 2010 r. ale trzon NBB wyłonił się z grupy Stiff Stuff, która działała w latach 1999-2004. Liderem formacji jest Piotr "Stiff" Stefański. Po płycie "Striped Flint", zrealizowanej na zlecenie Zespołu prehistorycznych kopalń krzemienia pasiastego w Krzemionkach, tym razem muzyka będzie wzbogacona o obraz. Rejestracji koncertu dokonano 10 grudnia minionego roku podczas festiwalu "Firmament - Nowa muzyka-Nowe media”.

Na scenie NBB połączył siły z tancerzami grupy Natural Dance, vj-em JNA theAnimal oraz gitarzystą jazzowym Andrzejem Chochółem.

- "Efekt dialogu pomiędzy artystami został określony jako wręcz ekstatyczny, stał się uwalniającą opowieścią, czego najpełniej doświadczyła, licznie zgromadzona, publiczność festiwalu" - pisze Stiff w zapowiedziach przedpremierowych.

Reżyserii i produkcji  dokumentu podjął się Kuba Klawikowski laureat min. głównej nagrody w ramach  "National Film Festival for Talented Youth 2010" w Seattle, USA. Wsparli go Wojtek Czajkowski i Paweł Wróblewski - student Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Nad rejestracją dźwięku czuwał Michał Pastuszka (Studio B-ton).

Zatem do lutego i trzymamy kciuki za projekt, bo pozycji DVD na naszej scenie jak na lekarstwo.

 

Zdjęcia do materiału otrzymaliśmy od Kamila Smugi, za co bardzo dziękujemy. Więcej zdjęć i prac Kamila możecie obejrzeć na jego stronie.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu