Celtowie bez prądu

Akustyczne koncerty Shannon
Kamil Piotr Piotrowski, 9 grudnia 2010
Fot. Press
Jeszcze nie opadły wibracje po urodzinowej trasie lidera Shannon, Marcina Rumińskiego, a grupa znowu w drodze. W miniony weekend, koncertami w Olsztynie, Pyskowicach i Poznaniu zaczęli "Shannon Unplugged Tour".

Olsztyńska grupa muzyki celtyckiej Shannon co rusz nas czymś zaskakuje. Z początkiem grudnia muzycy znów ruszyli w Polskę z koncertami. Tym razem czteroosobowy skład objeżdża kluby i tawerny z programem akustycznym. Podczas kameralnych koncertów, choć wcale nie mniej żywiołowych, niż te grane w pełnym składzie, można usłyszeć zarówno utwory z ostatnich pięciu albumów, jak i covery takich grup jak Lunasa, Altan, Brian Finnegan czy Ampouailh.

- "Choć projekt pozbawiony jest nowoczesnej sekcji rytmicznej, bazującej na basie i perkusji, nie brak w tym graniu energii i typowo shannonowych rozwiązań aranżacyjnych. Utwory instrumentalne, przeplatane są piosenkami i solowymi popisami każdego z instrumentalistów. Zasadnicza różnica między głównym składem Shannon, a jego młodszym, akustycznym kuzynem polega na czystym brzmieniu instrumentów i głosów, wzmocnionych jedynie mikrofonami i piecykami, bez jakichkolwiek zniekształceń i efektów" - opisuje nam ten projekt Marysia Rumińska.

Shannon Unplugged występuje w składzie:

Najbliższe koncerty grupy to:

Szczegóły w naszym dziale koncerty. 
Portal Folk24.pl jest patronem medialnym tej trasy.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu