Spotkanie bardów

Przez 9 dni na OPPA
Kamil Piotr Piotrowski, 13 listopada 2010
Drużyna Wawrzyna
Fot. Press
Niekomercyjna odpowiedź środowiska bardów na zalew tandetą i tanią rozrywką. OPPA, jeden z najstarszych i najważniejszych festiwali piosenki, już za kilka dni, po raz dwudziesty ósmy odbędzie się w Warszawie.

Aż osiem dni potrwa 28 Festiwal Bardów - OPPA 2010. Na początek - konkurs o miejsce w "Złotej Piątce" i Grand Prix im. Jonasza Kofty. Drugiego dnia festiwalu wystąpi zespół Słodki Całus od Buby, ubiegłoroczny zwycięzca plebiscytu publiczności na najlepszą piosenkę premierową OPPA 2009 ("Smutek" Krzysztofa Jurkiewicza). Dzień trzeci, to dzień koncertu Pawła Ciesielskiego z grupą H’ernest oraz Tomasza Kordeusza z zespołem. W czwartym dniu festiwalu grupa pasjonatów wyszukujących, tłumaczących i śpiewających interesujące piosenki literackie, stworzone przez artystów zagranicznych, zaprezentuje pieśni bardów rosyjskich. Piątek, to dzień dwóch twórców - Andrzeja Wawrzyniaka z zespołem Drużyna Wawrzyna (na zdjęciu) oraz Bogusława Nowickiego. Szóstego dnia festiwalu kolejne dwa recitale: Waldemara Pawlikowskiego i Tomasza Olszewskiego z zespołem. Dzień siódmy, to dwuczęściowy Koncert Galowy "Premiery i Interpretacje OPPA 2010". Ale to nie koniec, gdyż w sobotę, ósmego, ostatniego dnia festiwalu, na tych, którzy jeszce nie będą mieli dosyć, czekają kolejne dwa recitale: Dominiki Barabas i Krzysztofa Nurkiewicza.

Swego rodzaju "post scriptum" do festiwalu OPPA, jest koncert "OFF OPPA", czyli scena otwarta, przeznaczona dla tych wszystkich twórców piosenek autorskich, którzy mają ochotę na niej wystąpić. Szczegółowy program imprezy znajdziecie tu.
Portal Folk24.pl jest patronem medialnym wydarzenia.


OPPA 2010 - 28 Międzynarodowy Festiwal Bardów, 20-27.11.2010, Warszawa

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu