Orkiestra do tańca

Potańcówka dla WOŚP
Kamil Piotr Piotrowski, 28 grudnia 2010
Taniec bretoński
Fot. Kamil Piotrowski
Jak zawsze szczytne cele potrafią łączyć środowiska, wydawałoby się nie do połączenia, wodę z ogniem, albo polskie tańce ludowe z celtyckimi. W Warszawie, w ramach WOŚP, połączą się w tańcu trzy kultury.

Ciekawą imprezę, wspierającą 19 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy szykuje w Warszawie Katarzyna Szyszkowska, skrzypaczka 4 Non Brets, wykonującego muzykę bretońską. Wraz z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki przygotowuje "Potańcówkę Trzech Kultur", imprezę taneczną, w której do tańca zagrają zespoły, na codzień raczej nie spotykające się na jednej scenie, a już na jednej potańcówce z pewnością. W programie, zgodnie z nazwą imprezy połączone zostaną trzy tradycje taneczne, polskiej zabawy ludowej, irlandzkiego "ceili" oraz bretońskiego "fest-noz". Za całkowitą darmochę - za co im chwała, przygrywać będą:

Około godziny 19:00 odbędzie się licytacja gadżetów związanych z 19 Finałem WOŚP. Potańcówka w założeniu jest imprezą charytatywną więc organizatorzy apelują o hojność. Całkowity dochód z "Potańcówki..." przeznaczony zostanie na cele tegorocznej WOŚP, czyli dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Zapraszamy tancerzy, słuchaczy oraz wszystkich tych, którzy szukają dobrej karnawałowej zabawy!!! Więcej szczegółów w naszym dziale "wydarzenia".

"Potańcówka Trzech Kultur", 8.01.2011, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu