Akordeony w Synagodze

Ethnojazz festiwal w styczniu
Kamil Piotr Piotrowski, 11 stycznia 2011
Motion Trio na Ethnojazz
Fot. www.ethnojazz.pl
Powoli rozkręca się nieustający, wrocławski festiwal "Ethnojazz". Po ciekawej końcówce roku, styczeń trochę spokojniejszy, jeden tylko koncert z folkową nutą w tle. Za to w lutym czeka nas już większa dawka world music.

Już za kilka dni (13.01.) do Wrocławia przybędzie legendarne, akordeonowe Motion Trio. Koncert na Ethno Jazz Festivalu odbędzie się w ramach cyklu "Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem".

Zespół założył w 1996 r Janusz Wojtarowicz. Repertuar grupy oparty jest zarówno o muzykę klasyczną jak i o własne kompozycje. Ale także folkowych nut na ich koncertach usłyszeć można sporo. Pisze się o nich, że są ewenementem, że z małopopularnego instrumentu, jakim jest akordeon, zrobili wspaniałe narzędzie do przekazywania muzyki. Ich koncerty to nieomal przedstawienia. Niestety, jak to zwykle u nas bywa, to co wspaniałe i zasługujące na uznanie, znajduje je zagranicą. Stąd częściej Motion Trio słychać na świecie (już nie powinno to dziwić), niż w rodzinnym kraju.

O sobie, członkowie zespołu piszą:

- "W podobnym stopniu pasjonuje nas heavy metal co jazz i muzyka współczesna” i dalej "równie dobrze czujemy się grając na ulicy i w sali koncertowej”.

A już w lutym we Wrocławiu: Teresa Salgueiro, była wokalistka zespołu Madredeus, ikony fado i Gotan Project. Sporo folkowych tonów, zwłaszcza tych morskich, będzie też można posłuchać na "Szantach we Wrocławiu".

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu