Nowa "Stara Tradycja"

Konkurs dla muzyków
Ewelina Grygier, 31 stycznia 2011
Rytm do tańca
Fot. Jarosław Żeliński
Konkurs ten, przeznaczony - jak zapowiadają organizatorzy - dla młodych muzyków (amatorów i profesjonalistów), będzie okazją do prezentacji umiejętności gry i śpiewu opartego na źródłach polskiej muzyki ludowej.

Organizatorzy Festiwalu "Wszystkie Mazurki Świata" stworzyli nowy konkurs dla młodych wykonawców, inspirujących się muzyką ludową z terenów Polski. W opozycji do "Nowej Tradycji" organizowanej przez PR II Polskiego Radia, konkurs nazwano "Stara Tradycja". Ma on za zadanie promować przede wszystkim tych młodych artystów, którzy starają się wiernie wykonywać folklor muzyczny. Ciekawostką jest fakt, że uczestników oceniać będzie jury złożone nie tylko z etnomuzykologów, dziennikarzy i innych ekspertów (wśród nich m.in. Andrzej Bieńkowski, Piotr Kędziorek, Tomasz Nowak) ale także z  wybitnych muzyków ludowych (m.in. Jan Gaca, Stanisław Tarnowski, Józef Broda).

Aby wziąć udział w konkursie należy  do 15 marca b.r. na adres stara.tradycja@festivalmazurki.pl przesłać formularz zgłoszeniowy oraz trzy utwory zespołu, wraz z podaniem źródeł, na jakich są oparte. Wśród nagród znajduje się m.in. występ na Festiwalu "Wszystkie Mazurki Świata" oraz podczas "Nowej Tradycji". Więcej informacji tutaj.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu