oJ taM z Dużym Dzwonem

Laureaci konkursu na PPP
Kamil Piotr Piotrowski, 24 stycznia 2011
oJ taM
Fot. Kamil Piotrowski
W tym roku, podczas festiwalu "Port Pieśni Pracy" organizatorzy zmienili zasady konkursu. Już nie maraton, po 3 utwory każdy, ale mini recitale, wplecione w koncert główny. Najlepiej w tej formule wypadła młoda grupa z Częstochowy.

Zmagania o "Duży Dzwon Portu Pieśni Pracy" trwają od stycznia 2001 r. Tylko raz, z powodu żałoby narodowej, konkurs się nie odbył. Do tego roku, przebiegał on w tradycyjnej formule czyli kilkanaście zespołów, każdy prezentował 2-3 utwory a całość odbywała się przed koncertem głównym, w piątek. W tym roku zmieniono formułę, zapraszając do konkursu mniejszą liczbę, bo tylko 5 wykonawców, w zamian dając im możliwość zaprezentowania się w dłuższym występie, na dodatek ich prezentacje przeplatano koncertami uznanych już bardów sceny żeglarskiej.

Najlepiej zdaniem jury poradziła sobie z tym zadaniem grupa oJ taM z Częstochowy, która wystąpiła w programie składającym się z 4 utworów, inspirowanych muzyką irlandzką, piosenką autorską (wszystkie opowiedziane historie powstały na bazie własnych, rejsowych doświadczeń). To im zatem, w pełni zasłużenie, co udowodnili jeszcze rewelacyjnym, sobotnim koncertem, przypadła nagroda: "Duży Dzwon PPP", 4000 zł, zaproszenie do występu podczas letniej edycji PPP oraz nominacja do "Przeglądu konkursowego Shanties 2012".

Drugą nagrodę "Średni Dzwon PPP" otrzymała grupa Aura Mesy a trzecią, "Mały Dzwon PPP" solistka, Marta Śliwa. Dodajmy, że tych dwóch ostatnich wykonawców zobaczymy podczas koncertów festiwalu "Shanties" w Krakowie, już pod koniec lutego.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu