Nie chcę spać!

Warsztaty kołysanek
Kamil Piotr Piotrowski, 30 grudnia 2010
Nie spać logo
Fot. Monika Ślósarczyk
Różne warsztaty już organizowano, ale te wydają się czymś niespotykanym, rzadko pojawiającym się w ofertach sceny folkowej. Jak kołysać do snu, co śpiewać, skąd czerpać repertuar, gdy... nie chce się spać? Możliwości jest sporo.

Celem projektu jest nie tylko przybliżenie, niemal zupełnie zapomnianych, tradycyjnych, polskich pieśni kołyskowych, ale również zachęcenie do ich śpiewania, zwłaszcza dzieciom oraz zwrócenie uwagi na znaczenie tej formy komunikacji z najmłodszymi (w aspekcie psychologii rozwoju). Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich chętnych. Na ich program składają się ćwiczenia emisyjne i oddechowe, nauka kołysanek z różnych regionów Polski (techniką białego głosu) oraz opowieści o dawnych zwyczajach, związanych z obrzędowością wieku dziecięcego.

Warsztaty kończy koncert, w wykonaniu prowadzącej, Anny Brody z zespołem, podczas którego wystąpią także uczestnicy warsztatów. Koncert to "obrazki muzyczne dla małych i dużych, o chrapiącej śliwce, dzikiej wróżce, czarnym lwie i gadającym parasolu..., do niespania, bujania w obłokach, do wzruszania i śmiania się".

Wystąpią: Anna Broda - muzyka i śpiew, Witold Broda - instrumenty perkusyjne, Bożena Rodzeń-Jarosz - wiolonczela, Łukasz Złakowski - pianino.

"A ja nie chcę spać!" - warsztaty, 15-16.01.2011, Szczecin.

Portal Folk24.pl objął patronat nad tym wydarzeniem

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu