Chora Cesaria Evora

Gwiazda nie przyjedzie do Polski
Kamil Piotr Piotrowski, 12 maja 2010
Miss Perfumado
Fot. Press
Cesaria Evora miała być największą gwiazdą II Smooth Festivalu, który odbędzie się 22 maja na Wyspie Młyńskiej w centrum Bydgoszczy. Niestety, choroba nie pozwoli jej przyjechać.

Poniżej cytujemy oficjalny komunikat Polskiej Agencji Prasowej:

Cesaria Evora, gwiazda world music z Wysp Zielonego Przylądka, z powodu złego stanu zdrowia odwołała tegoroczną trasę koncertową, podczas której miała odwiedzić także Polskę. Jedyny koncert planowano 22 maja w ramach bydgoskiego Smooth Festivalu.

Trasa koncertowa Cesarii Evory miała rozpocząć się w piątek koncertem w Bukareszcie. Do 27 sierpnia wokalistka planowała wystąpić w kilkudziesięciu miastach na pięciu kontynentach.

- "Chcemy zapewnić, że pomimo odwołania występu Cesarii Evory, Smooth Festival odbędzie się tak, jak był planowany.  W ciągu kilku dni poinformujemy jak będą wyglądały zmiany w programie festiwalu, spowodowane chorobą Cesarii Evory" - zapewniła Ewelina Krysiak, przedstawicielka organizatora Smooth Festivalu.

Cesaria Evora, zdobywczyni m.in: nagrody Grammy Awards w kategorii world music, określana jest często jako "bosonoga diva z Wysp Zielonego Przylądka". Piosenkarka śpiewa wyłącznie po kreolsku (w dialekcie z Sao Vicente) lub po portugalsku, a poza muzyką angażuje się również w akcje społeczne mające na celu zwrócenie uwagi na problemy Afryki.

W ubiegłym roku artystka wydała album "Nha Sentimento", będący dla niej powrotem do korzeni. Na płytę złożyły się przede wszystkim utwory z typowych dla Wysp gatunków muzycznych morna i coladera. (PAP)

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu