Byle do wiosny!

Od nas dla was!
Kamil Piotr Piotrowski, 3 kwietnia 2010
Kartka wielkanocna 2010
Fot. Robert Derda
Dwa dni przed świętami, przez nasz kraj przetoczyła się zła chmura, sypiąc od zachodu do wschodu śniegiem. Ale nie powinno nas to mylić, przed nami, najbardziej folkowe, Wielkanocne Święta.

Pamiętam z dzieciństwa pewną lekcję religii. Ksiądz zadał nam, wtedy 10 latkom pytanie, które święta są w Kościele ważniejsze, Bożego Narodzenia czy Wielkiej Nocy. Jak można się było spodziewać, dla większości dzieciaków ważniejsze okazały się święta z prezentami, choinką, Mikołajem. Byłem jedynym, który odparł, że te drugie. Moja przekorna natura już wtedy mocno dawała o sobie znać. Niestety sukces był połowiczny, gdyż na pytanie - "a dlaczego?" - nie potrafiłem już odpowiedzieć.

Tamtego dnia nauczyłem się dwóch rzeczy. Po pierwsze, że większość może się mylić, po drugie, że jeśli rację ma mniejszość, to musi umieć ją jeszcze uzasadnić. Acha, no i tego, że... Wielkanoc Rules!

Drodzy Czytelnicy!

Z okazji najważniejszych w Kościele katolickim, najbardziej folkowych, najbardziej optymistycznych świąt w naszym polskim kalendarzu, życzymy wszystkim miłośnikom folku jak najwięcej dobrej muzyki wokół, towarzystwa do jej słuchania, wiosennej atmosfery, słonecznej pogody i radości z przebywania tam, gdzie będziecie oraz... wielu ciekawych tematów na naszym portalu.

Wszystkiego dobrego życzą
Kamil, Robert i Wojtek

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu