Do konkursu na Folkowo

Szansa dla młodych wykonawców
Kamil Piotr Piotrowski, 20 marca 2010
Logo Folkowo.pl
Fot. Press FolkowoPL
Można już zgłaszać zespoły do udziału w konkursie piątej edycji festiwalu Folkowo.pl w Ostródzie. Już pojawili się pierwsi wykonawcy Bifolk z Białorusi, Port Mone z Rosji i polski Hawok. Będzie ciekawie i międzynarodowo.

Celem konkursu - jak piszą organizatorzy na swojej stronie internetowej - "jest promocja i popularyzacja muzyki folkowej w Polsce. W konkursie mogą uczestniczyć zespoły folkowe z Polski i spoza jej granic, które wykonują muzykę inspirowaną wszelkimi tradycjami muzycznymi świata. Przedmiotem oceny jurorów będzie ogólny poziom artystyczny zaprezentowanej kapeli. Termin "folkowy" pragniemy rozumieć jak najszerzej, pozostając jednak na stanowisku, że muzyka tak określana powinna zawierać odniesienia do folkloru oraz stanowić jego twórczą interpretację".

Aby zgłosić swój udział do konkursu należy zapoznać się z jego regulaminem, wypełnić formularz zgłoszeniowy, podpisany odesłać na adres festiwalu do 30 kwietnia 2010 r.  Można również podpisany zeskanować i wysłać pocztą mailową na adres festiwal@folkowo.pl.

Wraz ze zgłoszeniem należy przysłać maksimum 3 pliki mp3 z przykładowymi nagraniami, opis zespołu oraz zdjęcie w rozdzielczości ok. 300 dpi, do umieszczania w prasie patronackiej.

Więcej na www.folkowo.pl/konkurs

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu