Carrantuohill niezmordowany

Zapowiedź kolejnej płyty zespołu
Kamil Piotr Piotrowski, 11 czerwca 2010
Carrantuohill
Fot. Przemysław Kokot
Jeszcze nie ulotnił się zapach farby drukarskiej z okładki nowego wydawnictwa pt. "Celtic dream", które dopiero co ujrzało światło dzienne a już Bogdan Wita z Carrantuohill zapowiada kolejną płytę zespołu.

Trwają prace nad autorską płytą Carrantuohill. Nie będzie żadnych odjazdów w bok tylko czysta, tradycyjna muzyka irlandzka - zapowiada Bogdan Wita, manager zespołu.

Podczas rozmowy na temat ostatniego wydawnictwa Carrantuohill, DVD i CD pt. "Celtic dream" Bogdan uchylił nam rąbka tajemnicy na temat powstającej właśnie, kolejnej płyty, nad którą prace trwają już od ubiegłego roku.

- Chcemy by następna nasza płyta była zbliżona klimatem do "Between". To nasza ulubiona i chcemy do tamtej stylistyki wrócić. Na nowej płycie, oprócz utworów tradycyjnych, znajdzie się parę naszych kompozycji. Maciek Paszek komponuje muzykę, Zbyszek Sejda pisze teksty. Będzie trochę więcej wokalnych utworów. Zapowiada się, że jeden z nich nagra dla nas Maciek Balcar" - opowiada Bogdan Wita.

Niestety Bogdan nie podał jeszcze daty premiery tej płyty. Dlatego na razie fanom zespołu musi wystarczyć ich ostatnie wydawnictwo "Celtic dream", którego premiera miała miejsce pierwszego dnia czerwca. O tym jak ono powstawało w sobotę wieczorem przeczytacie na naszym portalu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu