Yarmak na Folkowo

Laureaci konkursu w Ostródzie
Wojciech Małota, 22 czerwca 2010
Zespół Yarmak
Fot. Wojciech Małota
Podczas pierwszego i drugiego dnia tegorocznej edycji festiwalu Folkowo w Ostródzie odbył się konkurs, w którym zaprezentowało się piętnastu wykonawców. Na dwóch scenach słychać było całą różnorodność folku.

Dwa dni prezentacji konkursowych zespołów, które niejednokrotnie dawno już opuściły etap konkursowy swej kariery i z powodzeniem grają zawodowe koncerty, to był niewątpliwie mocny punkt programu Festiwalu "Folkowo", który w miniony weekend odbywał się w Ostródzie. Atrakcyjności zmagań dodawał całości nietuzinkowe grono jurorskie, w którego skład weszli:

Po przesluchaniu 15 zespołów, jury wręczyło następujące nagrody:

Ponadto Jury doceniając radość muzykowania grupy Hucul Calypso, szacunek dla korzeni i pieczołowitość Kapeli Wnuki oraz szlachetną prostotę grupy Hawok, postanowiło wyróżnić i nagrodzić je kwotą po 1000 zł.

Jury zwraca się z apelem do organizatorów, by w przyszłym roku zastanowili się nad wyborem miejsca prezentacji konkursowych, by przywrócić tę muzykę miastu.

Jury pragnie podziękować też wszystkim uczestnikom konkursu, zaznaczając, że każdy z wykonawców potrafi zainteresować swym recitalem. Przyznając nagrody, gratulujemy też wszystkim artystom, których mieliśmy okazję usłyszeć.

Wszystkim nagrodzonym w imieniu redakcji Folk24.pl - gratulujemy!

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu