Konkursowicze górą

Zmiana decyzji jury Folkowo
Kamil Piotr Piotrowski, 31 maja 2010
Chłopcy kontra Basia na Nowej Tradycji
Fot. Robert Derda
Pierwsze zwycięstwo. Duża liczba zgłoszeń do konkursu festiwalu Folkowo oraz wyrównany poziom wykonawczy stały się przyczyną zmiany decyzji organizatorów co do liczby zespołów, które staną do "walki" o nagrody.

Młode zespoły folkowe z kraju i zagranicy mogły zgłaszać się do konkursu festiwalu FOLKOWO 2010 do ostatniego dnia kwietnia. Jak się okazało, zainteresowanie konkursem było na tyle duże (zgłosiło się 46 grup) a poziom zespołów tak wyrównany, że organizatorzy postanowili przyznać nominacje do konkursu większej liczbie zespołów niż planowano.

–„W związku z bardzo wysokim poziomem artystycznym i różnorodnością kapel, które zgłosiły się do konkursu, mieliśmy ogromny problem z wyborem tylko 10 najlepszych zespołów. Dlatego też liczba formacji biorących udział w części konkursowej zwiększała się z dnia na dzień i dziś z ogromną satysfakcją pragniemy przedstawić listę 20!!! zespołów konkursowych” – mówi Mariusz Kuś, organizator festiwalu FOLKOWO 2010.

Zatem dwadzieścia, a nie dziesięć zespołów z Polski, Ukrainy, Białorusi, Francji i... Kuby (sic!), zaprezentuje się 18 i 19 czerwca przed jury. Ostatniego dnia festiwalu zostaną ogłoszone wyniki oraz wręczone nagrody. Oprócz nagród rzeczowych do dyspozycji jury pozostaje ponad 12 000 zł i to jury właśnie wedle własnego uznania rozdysponuje tą kwotę wśród laureatów. Pełna, alfabetyczna lista konkursowiczów prezentuje się następująco:

Zapowiadają się naprawdę duże, konkursowe emocje.

Za kilka dni poznamy również szczegółowy  program FOLKOWO 2010 oraz atrakcje towarzyszące.

Bilety dostępne są w sieciach sprzedaży: TicketOnline, TicketPro, ebilet.pl, Klubowa.pl oraz na stronie www.folkowo.pl.

 

Portal Folk24.pl jest patronem medialnym festiwalu Folkowo 2010.

Patronat medialny nad Festiwalem FOLKOWO objęli także: Gazeta Wyborcza, Newsweek, Gadki z Chatki, Radio Afera, Polskie Radio EURO, Interia.pl, naszaostroda.pl, dlastudenta.pl, amazonka.pl, CityInfo, etnosystem.pl, fabrykazespolow.pl, koncert.pl, wywrota.pl, independent.pl, muzyka.pl, klubowa.pl.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu